Správy

Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky prevzal Andrej Doležal

Novým ministrom dopravy a výstavby SR je Andrej Doležal. Nominant hnutia Sme rodina doteraz pôsobil v oblasti médií a telekomunikačných služieb.  Má bohaté skúsenosti z manažmentu, riadenia ľudí a strategického rozvoja spoločnosti. Jeho prvé rozhodnutia sa budú týkať riešenia súčasnej krízovej situácie.

 „Určite sa najprv sústredím na riešenie problémov, ktoré súvisia s aktuálnou krízovou situáciou. Samozrejme, musím sa rýchlo oboznámiť s agendou a rovnako začneme pracovať na cieľoch nášho rezortu pre programové vyhlásenie vlády,“uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Nový inister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nom. Sme rodina)/foto: MDV SR

Andrej Doležal pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky na Slovenskej technickej univerzite.


Pôsobil ako technický riaditeľ v televízii Markíza aj RTVS, kde zodpovedal za prevádzku a inovácie v televíznom vysielaní.

Riadil väčší tím ľudí, zodpovedal za zverený rozpočet a má skúsenosti pri spájaní kultúrne, regionálne i odborne rozdielnych pracovných štruktúr v spoločnosti. Zodpovedal za riadenie, plánovanie a strategický rozvoj viacerých odborov.

Na ministerský post prichádza zo spoločnosti Towercom, a. s., kde od roku 2018 pôsobil ako riaditeľ sekcie pre inovácie zabezpečujúcej televízne a rozhlasové vysielanie pre domácnosti.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *