Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky prevzal Andrej Doležal

Dalito.sk/Nový inister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nom. Sme rodina)/foto: MDV SR
DALITO -

Novým ministrom dopravy a výstavby SR je Andrej Doležal. Nominant hnutia Sme rodina doteraz pôsobil v oblasti médií a telekomunikačných služieb.  Má bohaté skúsenosti z manažmentu, riadenia ľudí a strategického rozvoja spoločnosti. Jeho prvé rozhodnutia sa budú týkať riešenia súčasnej krízovej situácie.

 „Určite sa najprv sústredím na riešenie problémov, ktoré súvisia s aktuálnou krízovou situáciou. Samozrejme, musím sa rýchlo oboznámiť s agendou a rovnako začneme pracovať na cieľoch nášho rezortu pre programové vyhlásenie vlády,“uviedol minister dopravy Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Andrej Doležal pochádza z Bratislavy, kde vyštudoval Fakultu elektrotechniky a informatiky na Slovenskej technickej univerzite.

Pôsobil ako technický riaditeľ v televízii Markíza aj RTVS, kde zodpovedal za prevádzku a inovácie v televíznom vysielaní.

Riadil väčší tím ľudí, zodpovedal za zverený rozpočet a má skúsenosti pri spájaní kultúrne, regionálne i odborne rozdielnych pracovných štruktúr v spoločnosti. Zodpovedal za riadenie, plánovanie a strategický rozvoj viacerých odborov.

Na ministerský post prichádza zo spoločnosti Towercom, a. s., kde od roku 2018 pôsobil ako riaditeľ sekcie pre inovácie zabezpečujúcej televízne a rozhlasové vysielanie pre domácnosti.

https://www.dalito.sk/7-cv-statnych-tajomnikov-za-sas-v-novej-vlade-igora-matovica/