Moderné prvky interiérov

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - Santiago Cornejo
PR -

Interiérový dizajn danej domácnosti si všímame vždy pri vstupe do nehnuteľnosti. Aby sme sa vo svojom domove cítili príjemne, snažíme sa vyberať moderné prvky, ktoré nám pomôžu vytvoriť tú správnu atmosféru a zároveň interiér skrášliť.

Aké moderné prvky interiérov môžete aplikovať aj u vás doma?

Nadčasové dekoračné látky

V moderných interiéroch jasne dominujú nadčasové dekoračné látky. Dnes nie je problém objednať si dekoračné látky v metráži rôznych vzorov a farieb dokonca aj z internetu.

Ak chcete moderné prvky interiérov aplikovať aj u vás doma, vyberte si nadčasové dekoračné látky v metráži a dajte si z nich vyrobiť dekoračné závesy, prikrývky, či napríklad závesy. Čalúnnické, dekoračné látky patria do kategórie vysokokvalitných látok, ktoré sú odolné voči oderu a roztrhnutiu.

Uprednostňujte minimalistické vzory a neutrálne farby. Ak nie ste zástancom neutrálnych farieb, vyberajte také farby, ktoré sa dajú jednoducho kombinovať.

Štýlová tieniaca technika

Regulácia interiérovej teploty, ochrana pred slnečnými lúčmi, ale aj ochrana pred zvedavými pohľadmi z ulice – toto sú najvýznamnejšie úlohy tieniacej techniky. K moderným prvkom interiérov môžeme zaradiť aj štýlovú tieniacu techniku.

Klasické interiérové žalúzie nahrádzajú moderné dekoračné závesy po zem, vonkajšie rolety, plissé rolety alebo aj screenové rolety.

Ak chcete, aby váš interiér bol moderný, odporúčame vyberať niektorú z tejto štýlovej tieniacej techniky.

Nábytok, ktorý ide s dobou

K moderným prvkom interiérov môžeme bez problémov zaradiť aj nábytok. Nie však hocijaký nábytok, ale nábytok, ktorý ide s dobou. V súčasnosti dominuje kombinácia nábytku v podobe kovových konštrukcií a drevených prvkov. Drevo a kov k sebe neodmysliteľne patria, sú nadčasovou kombináciou a preto ak plánujete aplikovať moderné prvky interiérov aj do toho vášho, zvoľte si nový nábytok v kombinácii týchto dvoch materiálov. Zaujmú vás napríklad aj pekné stolové nohy a podnože, ktoré sú vyrobené z kvalitnej jaklovej ocele. Takéto stoly vyniknú v moderných jedálňach a kuchyniach.