Šport

MsHK Žilina nikto nechce, ani poslanci mesta

Budúcnosť žilinského hokeja bola horúcou témou mimoriadneho zastupiteľstva, ktoré sa konalo včera 14. augusta 2019 na Radnici mesta Žilina. Vedeniu žilinskej radnice sa po zdĺhavom trojmesačnom úsilí nepodarilo hokejový klub klubu MsHK Žilina odpredať súkromnému investorovi a ani nájsť hlavného partnera, preto sa mesto muselo vysporiadať s novou situáciou – hokej opäť potreboval pomoc mesta.

Žilinský hokejový klub však v novej sezóne nebude pravdepodobne zastrešovať mesto z rozpočtových prostriedkov na tento rok. Dalito.sk o tom informovala Erika Lašútová, vedúca odbor tlačový a zahraničných vecí mesta Žilina.

Vedeniu žilinskej radnice sa po zdĺhavom trojmesačnom úsilí nepodarilo hokejový klub klubu MsHK Žilina odpredať súkromnému investorovi a ani nájsť hlavného partnera/foto: FB Mshk Žilina

Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na včerajšom mimoriadnom zasadnutí.


„Výsledok rokovania nie je pre mňa povzbudzujúci, a to vzhľadom na množstvo energie a času, ktoré sme venovali úprimnej snahe dať žilinskému hokeju budúcnosť. Stále sme sa snažili zodpovedne vyriešiť otázku, ako by hokej mohol ďalej fungovať. Moc rozhodnúť v danej veci však majú poslanci a ja ich rozhodnutie akceptujem. Na zasadnutí odznelo viacero názorov, budúcnosť žilinského hokeja však bola v tomto prípade práve v ich rukách,“ uviedol primátor mesta Peter Fiabáne.

Návrh financovania klubu sumou viac ako 360-tisíc eur nebol podporený. Čo to znamená pre jeho ďalšie smerovanie: „Moje nasledujúce kroky budú najbližšie dni smerovať k rokovaciemu stolu so súčasným vedením hokeja, dozornou radou a zástupcami mládežníckeho hokeja. Som však presvedčený, že pre hokej v Žiline to neznamená definitívny koniec,“ dodal primátor.

Budúcnosť žilinského hokeja bola horúcou témou mimoriadneho zastupiteľstva, ktoré sa konalo včera 13. augusta 2019 na Radnici mesta Žilina/foto: Mesto Žilina

S návrhom odpredať hokejový klub MsHK Žilina prišlo vedenie mesta v máji a svoj zámer predstavilo mestskému zastupiteľstvu, ktoré tento návrh podporilo.

Po vyhlásení verejnej súťaže však potenciálny záujemca žiadnu ponuku nepredložil. Žilinsky hokej tak opäť ostal na „pleciach“ samotného mesta.

Celý videozáznam zo zasadnutia Mestského zastupiteľsva v Žiline 13. augusta 2019 na Radnici mesta Žilina.

Žilinský hokej ostáva v rukách mesta


 

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *