Stĺpčeky

My mladí, takto žiť nechceme

Už dlhšie sa pasujem s túžbou napísať predvolebný stĺpček. Avšak nedarilo sa mi. Toto predvolebné obdobie bolo pre mňa v mnohom iné ako predchádzajúce.

Všetky informácie, kauzy, rozhovory, proces ohľadne vraždy novinára, kampane, predvolebné debaty. Na každom kroku sme mohli sledovať niektorého z politikov, ako sa snaží presvedčiť slovenský ľud o tom, že práve on bude tou zmenou, ktorú Slovensko potrebuje.

Podľa mňa je však pravda aj inde. Pravda je v každom z nás. Každý jeden občan Slovenskej republiky by si mal vstúpiť do svedomia a zamyslieť sa, ako žijeme a kto za to môže. Možno to bude pôsobiť ako predvolebný slogan 0,75% strany, ale každý z nás je zmenou!


Sami sa musíme postarať o to, aby sa nám žilo lepšie. Ísť voliť by malo byť našou povinnosťou. Skrývať sa za rozhodnutia druhých a byť nespokojný je síce našou štátnou doménou, ale my mladí, takto žiť nechceme.

Chcem žiť v štáte, ktorý prosperuje, ktorý sa dokáže postarať o moju matku bez práce, babku na dôchodku a preplatí liečbu sestre s akútnou potravinovou alergiou. Pri troške sebeckosti by som chcela počas materskej dovolenky aj vidieť svojho muža s nami doma a nie len v práci, aby nás uživil, lebo materská je vlastne almužna.

Chceme študovať na kvalitných školách uznávaných aj v zahraničí, chceme navštevovať nemocnice, ktoré nebudú vyzerať ako reklama na savo proti plesniam.

A preto vás prosím, choďte voliť! Nenechajme si našu krásnu krajinu opäť niekým ukradnúť. Bojujme za to, čo je naše.

Pozdvihnime sa takpovediac z popola, ktorým rozhodne morálne dno, na ktorom sa nachádzame je. A so vztýčenou hlavou poďme v ústrety svetu, ktorý na nás čaká, lebo je náš.

Treba sa vedieť rozhodnúť. Či ste mladí, či starí, ak toto čítate, myslite na svojich blízkych a na seba. Na budúcnosť, ktorú si môžeme vytvoriť a stačí tak málo. Dokázať sa pobiť za svoje sny.
Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *