Na čo nezabudnúť pred odchodom na dovolenku

Dalito.sk/ilustračné foto: Kuznetcov_Konstantin / Shutterstock.com
PR -

Opäť je tu leto a s ním neoddeliteľne spojený čas dovoleniek. Drvivá väčšina ľudí si v tomto období dopraje aspoň týždeň oddych od všetkých pracovných povinností.

Aj napriek tomu, že cestovanie za hranice bude aj tento rok o čosi komplikovanejšie, stále môžeme očakávať, že množstvo Slovákov podľahne túžbe užiť si aspoň na pár dní more.

Idete na dovolenku vlastným autom? Majte istotu, že cestu zvládne

A kam inam by sa väčšina Slovákov vybrala ak nie na dovolenku do Chorvátska? Obzvlášť v súčasnej situácii, keď mnohým ľuďom príde cesta na dovolenku autom istejšia ako lietadlom. Aj keď cesta autom do Chorvátska nie je nič, čoby sa nedalo zvládnuť, netreba nič riskovať a pred cestou si nechať skontrolovať stav svojho auta.

Predsa by ste nechceli, aby vám niekde v polovici cesty vypovedal službu motor? Alebo by ste tesne pred odjazdom zistili, že vám prestala fungovať klimatizácia a vy by ste tak museli celú cestu v letných horúčavách absolvovať bez nej.

Áno, niekedy sa stane po ceste porucha, ktorá sa nedá predvídať, ale veľa nepríjemnostiam sa dá prehliadkou v servise predísť. A vždy je lepšie obetovať časť financií na takúto preddovolenkovú servisnú prehliadku, prípadne výmenu niekoľkých kritických súčiastok ako potom niekde v zahraničí riešiť odťah vášho auta a samozrejme to ako sa dostanete domov.

Ak nezabudnete doklady, financie a mobil, všetko ostatné si zoženiete aj počas dovolenky

Ak máte auto pripravené na cestu, už ostáva len zbaliť všetky potrebné veci. Základom je, aby ste mali so sebou doklady, financie a všestranného pomocníka dnešnej doby, mobil. S ním máte prístup k všetkým možným informáciám, ktoré môžete počas dovolenky potrebovať. Napovie vám ideálnu trasu alebo odporučí tie najlepšie reštaurácie v oblasti, v ktorej budete tráviť dovolenku.

A pokiaľ si nezabudnete doma peňaženku s hotovosťou, či platobnou kartou, všetko ostatné, čo možno zabudnete, si určite bez problémov dokúpite. Nemusia sa tým pádom báť ani dámy, ktoré sa neskoro vybrali na nákup nových dámskych plaviek a už nenašli taký strih, ktorý by sedel na ich postavu. Po ceste alebo vo vašej dovolenkovej destinácii určite nejaké nájdete.