Životný štýl

Na čo nezabudnúť pred odchodom na dovolenku

Na čo nezabudnúť pred odchodom na dovolenku

Opäť je tu leto a s ním neoddeliteľne spojený čas dovoleniek. Drvivá väčšina ľudí si v tomto období dopraje aspoň týždeň oddych od všetkých pracovných povinností.

Aj napriek tomu, že cestovanie za hranice bude aj tento rok o čosi komplikovanejšie, stále môžeme očakávať, že množstvo Slovákov podľahne túžbe užiť si aspoň na pár dní more.

Idete na dovolenku vlastným autom? Majte istotu, že cestu zvládne

A kam inam by sa väčšina Slovákov vybrala ak nie na dovolenku do Chorvátska? Obzvlášť v súčasnej situácii, keď mnohým ľuďom príde cesta na dovolenku autom istejšia ako lietadlom. Aj keď cesta autom do Chorvátska nie je nič, čoby sa nedalo zvládnuť, netreba nič riskovať a pred cestou si nechať skontrolovať stav svojho auta.

Predsa by ste nechceli, aby vám niekde v polovici cesty vypovedal službu motor? Alebo by ste tesne pred odjazdom zistili, že vám prestala fungovať klimatizácia a vy by ste tak museli celú cestu v letných horúčavách absolvovať bez nej.

Áno, niekedy sa stane po ceste porucha, ktorá sa nedá predvídať, ale veľa nepríjemnostiam sa dá prehliadkou v servise predísť. A vždy je lepšie obetovať časť financií na takúto preddovolenkovú servisnú prehliadku, prípadne výmenu niekoľkých kritických súčiastok ako potom niekde v zahraničí riešiť odťah vášho auta a samozrejme to ako sa dostanete domov.


Ak nezabudnete doklady, financie a mobil, všetko ostatné si zoženiete aj počas dovolenky

Ak máte auto pripravené na cestu, už ostáva len zbaliť všetky potrebné veci. Základom je, aby ste mali so sebou doklady, financie a všestranného pomocníka dnešnej doby, mobil. S ním máte prístup k všetkým možným informáciám, ktoré môžete počas dovolenky potrebovať. Napovie vám ideálnu trasu alebo odporučí tie najlepšie reštaurácie v oblasti, v ktorej budete tráviť dovolenku.

A pokiaľ si nezabudnete doma peňaženku s hotovosťou, či platobnou kartou, všetko ostatné, čo možno zabudnete, si určite bez problémov dokúpite. Nemusia sa tým pádom báť ani dámy, ktoré sa neskoro vybrali na nákup nových dámskych plaviek a už nenašli taký strih, ktorý by sedel na ich postavu. Po ceste alebo vo vašej dovolenkovej destinácii určite nejaké nájdete.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *