Šport

Na Ryder Cupe prišla diváčka o oko

Kým sa fanúšikovia z celého sveta až dodnes tešia, najmä z Európy , z golfových výkonov najlepších hráčov sveta z Európy a USA, diváčka po zásahu loptičky golfistu na slávnom Ryde Cupe sa zotavuje v nemocnici.

Organizátori prestížneho golfového Ryder Cupu jej prisľúbili pomoc, pretože počas minulotýždňového podujatia vo Francúzsku prišla o zrak v pravom oku po nešťastnom zásahu loptičkou.

„Budeme ju podporovať tak dlho, ako to bude potrebné,“ uviedli organizátori.


Štyridsaťdeväťročnú Corine Remandovú museli hospitalizovať po tom, čo ju minulý piatok zasiahla do hlavy loptička po dlhom odpale Brooksa Koepku.

Následkom toho prišla o zrak v pravom oku a preto zvažuje právne kroky proti organizátorom. Tí podľa jej slov nedostatočne chránili divákov a neupozornili ich v predstihu krikom, že loptička letí do publika.

Vedenie European Tour na to reagovalo vyhlásením, v ktorom ľutuje trvalé následky zranenia:

„Boli sme v spojení s postihnutou rodinou, počnúc okamžitým ošetrením na ihrisku a poskytnutím pomoci s logistikou a transferom rodiny z Paríža do Lyonu. Ponúkame naďalej našu podporu tak dlho, ako to bude potrebné. Zásahy loptičkou sú občasným nebezpečenstvom pre divákov, ale tento druh incidentu je extrémne zriedkavý.“

Golf patrí medzi veľmi nebezpečné športy práve pre let nekontrolovateľnej loptičky, ktorá letí rýchlosťou aj viac ako 100 km za hodinu. Preto má svoje prísne pravidlá a hráč musí pri nevydarenom údere golfovou palicou kričať nahlas na celé ihrisko, „fore“. Je to znamenie, že vo vzduchu je loptička, ktoré má nekontrolovaný smer. Golfisti, ale aj diváci, tak dostanú šancu sa chrániť, aby nebolo ohrozené ich zdravie.

Každý víkend to pred turnajom v Dunakliliti pripomína aj golfová rozhodkyňa Viera Medeková, jedna z mála golfových marshallok  na Slovensku, pred odovzdaním hráčskych kariet golfistov dôrazne upozorní, že na ihrisko idú na vlastnú zodpovednosť.


„Akonáhle netušíte, kam letí lopta, okamžite revte na celé ihrisko FORE! (Jediný povolený hlasný golfový pokrik na ihrisku ak lopta letí nesprávnym smerom. Platí na celom svete. Ďalší hráči na ihrisku po ňom už nezisťujú, kam lopta letí, ale okamžite si kryjú najmä hlavu.) Ak stratíte obidve loptičky ako dvojica, okamžite otočka a rýchlo do club hause. Okamžite preč z ihriska!“

Prípad, kedy o oko prišiel hráč pri hre sme zaznamenali už aj na Slovensku. Podľa dostupných informácií však žalobu, ktorú podal na spoluhráčov aj rezort prehral.

Taliansky golfista Francesco Molinari získal pre tím Európy rozhodujúci bod v súboji proti výberu USA v prestížnom Ryder Cupe. Európania tak oplatili Američanom prehru spred dvoch rokov z Minnesoty.

Na ihrisku Le Golf National neďaleko Paríža triumfoval európsky výber na domácej pôde už šiestykrát v sérii.

Môže vás zaujať:

Golfista odhryzol súperovi prst

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *