Na Slovensku sa stratila úroveň a dôstojnosť

Dalito.sk/Igor Matovič ešte ako predseda vlády SR (OĽaNO)/foto: ÚV SR

Milí kolegovia a tiež kolegovia, vy si naozaj myslíte, že ak sa pravidelne verejne necháte oberať o dôstojnosť a urážať, že si vás o pár mesiacov bude ešte niekto v krajine vážiť?  

Vidím to na každom kroku, v médiách aj na sociálnych sieťach. Akoby sa pokazilo úplne všetko a dôstojnosť upálili rovno na hraniciach. Odštartovalo to nedôstojné celoplošné testovanie, na ktorom sa dodnes smeje celý svet (Slováci si ho hrdo fotia a zverejňujú “že boli”), za aké milióny sme sa stali testovacou veľmocou a boli aj tak najhorší a už nás nikdy nikto nepredbehne. Totálne rozvrátené sú už aj medziľudské vzťahy až po zahraničnú politiku.  Osobne to vnímam ako prirodzený výsledok úrovne, ktorú pred rokom nastolil v krajine Matovič. Menej zrelé osobnosti si myslia, že je to normálne, silné a príčetné trpia.

To, akú úroveň a prístup k ľuďom prejavuje Matovič vo verejných vystúpeniach prinášajú nielen Slovensku, ale aj svetu médiá. Keď sa mnohí novinári začali na jeho tlačových konferenciách správať ako nevyzreté osobnosti, laškovali a pochechtávali sa s ním na úrovni škôlkarov ešte aj pri sexuálnych narážkach,  niečo mi hovorilo, že toto sa raz vypomstí všetkým. Väčšina novinárov totiž akoby priam prihnojovala jeho nedôstojný a podúrovňový prejav. Dodnes sa primitívne dokáže väčšina pochechtávať na jeho nedôstojnej udičke, ktorú pravidelne hádže medzi nich.  Ani raz, nikto z nich sa verejne neohradil, čo si to k nemu dovoľuje.

Osobne ma po viac ako roku vôbec neprekvapilo, že ich opäť zamkol v jednej miestnosti ako teliatka. Nebolo to po prvý raz a niečo mi hovorí, že ani posledný. Mnohí novinári totiž Matovičovi ukázali, že si to k nim môže dovoliť.  Povytierať si s nimi (okrem iného) aj každý kút úradu vlády či ministerstva.

Keby som na tej tlačovke mohla byť, z ministerstva financií by som išla rovno na políciu alebo generálnu prokuratúru, kde by som na Matoviča podala trestné oznámenie minimálne pre obmedzovanie ľudskej slobody pri výkone povolania. Čudujem sa každému novinárovi, že to neurobil a ešte viac každému ďalšiemu, ktorý sa na jeho tlačovkách ešte zúčastní. Matovič si totiž zaslúži už iba jediné, totálnu ignoráciou. Aleže úplnú. Ak totiž tiež minister a tiež premiér po dopredu ohlásenej tlačovke nezažije miestnosť bez jediného novinára, ich znevažovanie a útoky zo strany evidentne nevychovaného Matoviča budú len narastať, a tým na celú krajinu. Naozaj si ešte niekto po tom roku myslí, že to tak nebude?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)