Správy

Na tomto oddelení vás už aj na toalete nebude napínať

Počas uplynulých mesiacov prešlo pracovisku Neurochirurgickej kliniky UNLP Košice rozsiahlou rekonštrukciou. Vedenie nemocnice a daňových poplatníkov stála 213 000.- € s DPH. Dalito.sk o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Vaněková.

Rekonštrukciou prešli samostatné bezbariérové sprchy pre imobilných pacientov, zariadenia na osobnú hygienu pre pacientov aj personál, nadštandardné izby, vyšetrovňa, denná miestnosť sestier vrátane dodávky a montáže kuchynskej linky či zasadacia miestnosť.

Zasadacia miestnosť pre nemocničný personál/foto: UNLP Košice

Ľudské prostredie


Vrámci stavebných a inštalačných prác boli realizované aj potrebné nové rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov, na všetkých izbách boli vymenené umývadla a batérie s doplnením PVC obkladov a keramických dlažieb, nové podhľady a vstupné dvere na pacientskych izbách.

Rekonštrukciou prešli v nemocnici aj izby pacientov/foto: UNLP Košice

Doplnené boli tiež ochranné madlá a zvodidlá na stenách. Celé pracovisko vymaľovali a to vrátane obnovy náterov zárubní a vykurovacích telies.

Rekonštruovaná chodba na oddelení Neurochirurgickej kliniky UNLP Košice/foto: UNLP Košice

„ Aj touto cestou sa chceme poďakovať za výrazné vylepšenie nášho pracoviska. Vďaka tejto rekonštrukcii získal personál kliniky lepšie pracovné podmienky a pacienti príjemnejšie prostredie pri svojej liečbe,“ uviedol prednosta kliniky Miroslav Gajdoš.

V rámci stavebných a inštalačných prác boli realizované aj potrebné nové rozvody elektroinštalácie vrátane nových svietidiel a vypínačov, na všetkých izbách/foto: UNLP Košice

Bolo to už dávno  

Neurochirurgická klinika začala svoju samostatnú  činnosť v roku 1982 na Triede SNP 1. Ako jediné neurochirurgické pracovisko v Košickom a Prešovskom kraji poskytuje
liečebno-preventívnu starostlivosť pre vyše 1,5 milióna obyvateľov a ponúka široké spektrum operačných výkonov. V minulom roku bolo vykonaných 2419 operácií, z toho prevládajú  výkony operačných patológií mozgu a lebky či operácií chrbtice.

Ako ma balíček od pani ministerky pobavil (aj keď mnohým do smiechu nie je)


 

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *