Na toto nezabúdajte pri hľadaní nového bývania v meste

PR -

Viaceré mladé rodiny sa snažia hľadať pozemok neďaleko miest a práve z dôvodu vysokého záujmu o bývanie v rodinných domoch začali v blízkosti veľkých miest vznikať tzv. satelitné mestá.

Ak ale hľadáte nové bývanie v meste, pomôžeme vám správne si vybrať vaše nové bývanie. Čo zohľadňovať pri výbere nového bývania v meste?

Zateplenie

Aj keď zatepľovanie nie je žiadnou novinkou, vo viacerých mestách však nájdete veľké množstvo panelových domov, ktoré nie sú stále zateplené. Starostlivosť o panelové domy majú na starosti správcovské spoločnosti, ktoré zabezpečujú komplexnú správu budov, avšak bez rozhodnutia obyvateľov paneláku nemôžu sami od seba rozhodnúť o zatepľovaní starého panelového domu.

Ak si chcete vybrať nové bývanie v meste, uprednostňujte bývanie v paneláku, ktorý je už zateplený.

Okolie paneláka

Ak si chcete vybrať dobré nové bývanie v meste, vždy si pri obhliadke všímajte aj okolie paneláka. Ak máte malé deti, určite uvítate blízkosť detského ihriska, ale aj blízkosť prírody. Takéto lokality ale ponúkajú podstatne drahšie nehnuteľnosti. Každého ale poteší, keď sa cez plastové okná bude môcť pozerať skôr na prírodu a detské ihrisko ako na frekventované cesty.

Vždy treba zvážiť aj finančné možnosti, avšak pri výbere nového bývania v meste nezabúdajte zohľadňovať aj okolie paneláka.

Obytná plocha bytu a orientácia bytu na svetové strany

Samozrejmosťou pri výbere nového bývania v meste bude aj obytná plocha bytu. Všetko zohľadňujte svojim potrebám a potrebám svojej rodiny, avšak nezabúdajte zohľadňovať aj finančný rozpočet. Niekedy bude potrebné urobiť kompromis, aby ste si vôbec nové bývanie v meste mohli zabezpečiť.

Dôležitá je aj orientácia na svetové strany. Od toho bude závisieť, ako sa v byte budete cítiť. Napríklad taká obývacia izba by mala byť orientovaná na juh, juhozápad a západ. Spálňa by mala byť orientovaná ideálne na východ.

Pri výbere nového bývania v meste si treba okrem zateplenia, okolia paneláka, obytnej plochy a orientácie na svetové strany všímať, či je byt kompletne rekonštruovaný, je v pôvodnom stave, alebo je čiastočne rekonštruovaný. Tiež je dôležité vedieť, v akom stave sú spoločné priestory, výťahy, ale aj či je zabezpečená údržba bleskozvodov.

Výber nového bývania v meste si dôkladne premyslite a zvážte všetky pre a proti argumenty. Jedná sa o investíciu na dlhé roky, vo väčšine prípadov na celý život.