PR články

Na život bez auta musíme zabudnúť aj nasledujúce roky

Počet automobilov sa za posledné roky na našich cestách niekoľkonásobne zvýšil a vidieť to nielen vo veľkých mestách. Môže za to aj dostupnosť automobilov nielen u nás, ale aj vo viacerých európskych krajinách. Slovensko už niekoľko rokov vedie rebríček v počte vyrobených áut na 1000 obyvateľov.

Nemôžeme sa preto čudovať, keď sa v slovenských automobilkách ročne vyrobí až milión nových áut. Väčšina z nich síce opúšťa našu krajinu, no aj tak niektoré vozidlá skončia vo vlastníctve mnohých Slovákov.

Autá aj v nasledujúcich rokoch budú dôležitou súčasťou našich životov. Momentálne však vo vysokej politike, ale aj v spoločnosti rezonuje téma ochrany životného prostredia a práve preto sa v automobilovom priemysle začínajú zameriavať na ochranu životného prostredia.

DPF filtre

Súčasťou mnohých áut s dieselovými, resp. vznetovými motormi sú aj DPF filtre. Jedná sa o zariadenie, ktorého úlohou je filtrovať pevné častice výfukových plynov a chrániť tak ovzdušie od nebezpečných karcinogénnych látok. Jedná sa o zariadenie, ktoré býva montované predovšetkým do starších automobilov.

Keďže je ich úlohou zachytávať pevné častice výfukových plynov, je potrebné ich po určitom období dať vyčistiť. Čistiť sa majú po odjazdení určitého množstva kilometrov. Ovplyvňovať to ale bude aj spôsoby jazdy, čiže to, či jazdíte krátke trasy, alebo dlhé trasy. DPF čistenie prenechajte profesionálom, ktorí sa tejto činnosti venujú.

Krátka životnosť jednotlivých súčiastok

Veľkým problémom automobilového priemyslu je krátka životnosť jednotlivých súčiastok. Keďže sú ceny neustále zrážané nadol, automobilky nepoužívajú kvalitné komponenty na výrobu vozidiel a snažia sa na nich ušetriť. Dôsledkom toho je životnosť automobilov nižšia.

V budúcnosti by sa to ale malo zmeniť. Viaceré automobily uprednostňujú komponenty vyrobené na Slovensku. Medzi ne radíme napríklad kvalitnejšie čelné prevodovky, elektromotory, ale aj priamočiare pohony.

Monitoring vozidiel

Automobily nevlastnia len súkromné osoby, ale aj podnikatelia. Práve z dôvodu rýchleho opotrebenia vozidiel sú podnikatelia nútení zabezpečiť spoľahlivý monitoring vozidiel. Takto dokážu zabrániť tzv. čiernym jazdám a predĺžiť tak životnosť automobilu a zároveň aj znížiť náklady na konkrétne automobily.Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *