Nádej už zomiera, ostal len humor a sex, zatiaľ

Čo dodať k dnešným perlám predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO) k základnej matematike zo základnej školy? Čím viac testuješ, tým viac pozitívnych na covid? Slovenský premiér, ktorý odpísal diplomovku to však vidí inak a Čechom, ktorí majú denný rekord viac ako 19 000 testov (dobre vidíte), bežne už 15 000 denne a viac odkázal, že by mali testovať ešte viac.

No čo už, už nič, obliecť si už len to tričko, hrdo zdvihnúť hlavu a vyštartovať domov do popleteného Zmatovičova. No čo už, je to len ďalšia veľká hanba, za ktorú bohužiaľ my normálni, nie obyčajní , občania a daňoví poplatníci nemôžeme, ale musíme sa s ňou naučiť žiť.  Takže tak, hlavne, nech nás aspoň humor neobchádza, keďže nádej na zmenu už zomiera. Pre mňa už zomrela.

A možno mu krivdím, možno za to ani nemôže, možno, lebo o tom jednoducho ani nemusí vedieť a uvedomovať si čo trepe. Možno má fakt zdravotné problémy a takým ľuďom treba predsa pomôcť.

Z covid spravili v Zmatovičove olympiádu a ako to už býva, tak to, kto je skutočný víťaz sa ukáže až asi po roku, keď odhalia aj dopingových hriešnikov. A to, že tí slovenskí “elitní tiež štátnici”, podľa toho ako sa správajú, vyjadrujú a činia, na niečom musia evidentne fičať, začína byť celkom logická úvaha a otázka. Inak si to už fakt neviem vysvetliť.

Ani to, že výnimku z karantény a testovania dostane vysokoškolák v Prahe, ktorý žije samozrejme aj nočný život (je to logické) a ten, kto tam pracuje z domu a ešte mu nosia aj potraviny k dverám, ešte aj dane platí v Zmatovičove, ten šup do karantény či zaplať si test. Študent a ďalšie výnimky “nebezpeční” nie sú, daňový poplatník a občan, ktorý pracuje z domu v Prahe, je. Alebo kňaz (pedaóg), ktorý aspoň 2x denne rozdá v kostole oblátky, alebo… No čo už, jednoducho v Zmatovičove je to tak.

Možno sa fakt ešte dožijeme aj toho, keďže sa na jeseň evidentne nepripravili a evidentne to nevedia inak, len hádzať zodpovednosť na ľudí, že za nezodpovedných vyhlásia aj tých, ktorí naďalej “prevádzkujú” reprodukčnú činnosť. Zodpovední budú iba tí, ktorí to budú robiť iba “spredu”, ale “zozadu” už nie. Hlúposť? V Zmatovičove by som sa už nečudovala ani tomu. A som presvedčená, že by sa našlo dostatok obyčajných spoluobčanov, ktorí by ho poslúchli.

Pritiahnuté za vlasy? Áááále vôbec nie, je to to isté, ako obrovské množstvo výnimiek, ktoré z Česka na Slovensko môžu. Sorry, ale mne to naozaj príde, akoby vláda prikázala len sex spredu a nie zozadu. Spredu oplodňovať áno, zozadu nie! Veď v tom Zmatovičove je už možné fakt všetko. Lebo neviem či viete, existuje ešte aj reprodukčná imunológia a covid sa predsa prenáša kvapôčkami a to keď zistí ten popletený premiér s ministrom zdravotníctva, no neviem. Takže držme si klobúky, priatelia! Hanba nás bude fackovať za nich asi aj ďalej, ale v zahraničí je ešte dostatok príčetných ľudí, ktorí vás aspoň poľutujú a pochopia aj v tom tričku.

Hanbím sa nielen za premiéra Slovenska, ale čo už, naučím sa s tým žiť. Naučila som sa s nimi aj predtým, naučím sa aj s týmto popleteným diletantom… Tak šup do trička a smer Zmatovičovo, aby bolo jasné, že s nimi nič nemám, iba ich a im platím.

P.S. Keď sa premiér zabáva na tom, koľko ľudí na FB “vytočil”, tak ja sa zasa zabávam na tom, ako verejné fotografie po volebnom víťazstve aj z volebnej noci, ktoré teatrálne ukazovali na sociálnych sietiach “obyčajní občania”, v objatí s Matovičom pred rokmi, úsmev s Matovičom minulý rok, rozhovor s Matovičom počas kampane pri guláši.. miznú z verejnej produkcie súkromných profilov. 🙂 No čo vám poviem, jednoducho Zmatovičovo.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)