Kultúra

Kto je najobľúbenejší autor severského krimi? Hrajte o zájazd a 99 cien

najobľúbenejší autor severského krimi

Jo Nesbø? Alebo Stieg Larsson, Lars Kepler, či Camilla Läckbergová?
Kto z nich je na Slovensku najobľúbenejším autorom severských detektívok?
Ak máte svojho favorita aj vy, môžete zahlasovať vo veľkej ankete o TOP autora severskej krimi, ktorú pripravil portál SeverskéKrimi.sk.

Hlasovaním sa zároveň dostanete do hry o fantastický zájazd Metropoly Škandinávie  a ďalších 99 cien.

Hlasujte za TOP autora severského krimi.

Kto je najobľúbenejší severský autor na Slovensku?

To sa ukáže začiatkom marca – dovtedy trvá hlasovanie v ankete.

Stačí si vybrať z desiatok mien, ktoré sú zoradené v abecednom poradí a ZAHLASOVAŤ za minimálne jedného, maximálne troch obľúbených severských autorov.

O čo sa hrá v ankete?

severske krimiHlavnou cenou v ankete je úžasný 8-dňový zájazd Metropoly Škandinávie.

Navštívite 5 najkrajších miest na jednej ceste – z dánskej Kodane, cez švédske Malmö a Štokholm, fínske Helsinki, estónsky Tallinn až do lotyšskej Rigy. Garantom zájazdu je svetobežník Jozef Zelizňák, vynikajúci prekladateľ severských autorov ako Jo Nesbo, Stieg Larsson, či Karl Ove Knausgard.

Ďalšou cenou je zasa osobné stretnutie s Larsom Keplerom, ktorý príde na Slovensko v rámci veľkej akcie Knižný kompas. Pseudonym Lars Kepler tvoria manželia Alexander a Alexandra Ahndorilovci a na konte majú mimoriadne úspešnú sériu s kriminálnym inšpektorom Joonom Linnom (Hypnotizér, Svedkyňa ohňa, Lovci králikov, Zmluva podľa Paganiniho, či najnovšie knihy Lazár, ktorá vyjde koncom marca 2019).

Hlasujte za TOP autora severského krimi.


 

Obľúbení severskí autori

Je neuveriteľné, že už roky sa severské krimi drží na top pozíciách najpredávanejších kníh, ale aj najobľúbenejších. Záujem o severské krimi odštartoval bezpochyby celosvetový úspech Stiega Larssona a jeho trilógie Millennium. Faktom však je, že „larssonmánia“ bola skôr iba akýmsi spúšťacím mechanizmom. Už predtým tu totiž bolo mnoho vynikajúcich autorov.
A pre fanúšikov spomínaného Larssona – či skôr fanúšikov hackerky Lisbeth Salanderovej a novinára Mikaela Blomkvista – je dobré, že ich príbeh pokračuje. Z pera Davida Lagercrantza už vyšli dve ďalšie knihy a tento rok pribudne tretia, celkovo teda šiesty príbeh Lisbeth a Mikaela.

Súťaž nájdete aj na www.esutaze.sk Portál eSúťaže.sk je informačný web o súťažiach rozdelených do jednotlivých kategórií, kde môžete pravidelne vyhrávať ceny.

Môže vás zaujať:

Hercule Poirot a záhadné hodinyKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *