Napísal List zo záhrobia

MILAN BUNO -

Ďalšia dávka detektívnej drogy. DD. Dominik Dán.
TOP autor detektívok zásobuje svojich čitateľov už trinásť rokov pravidelnou dávkou napätia a zločinov z prostredia Nášho mesta.
Práve vychádza 26. krimi román bývalého kriminalistu s názvom List zo záhrobia.

List zo záhrobia

List zo záhrobia sa odohráva na úplnom začiatku deväťdesiatych rokov. Začína sa nová éra v dejinách nášho štátu, staré socialistické štruktúry sa rúcajú, nastupuje demokracia so všetkými kladnými aj zápornými dopadmi na bežných ľudí, policajtov nevynímajúc.
VB – Verejná bezpečnosť sa pretransformovala na Policajný zbor, ale otázka, kto ho bude tvoriť, vyriešená nie je. Stanú sa zo všetkých príslušníkov zo dňa na deň policajti? Čaká funkcionárov a politicky aktívnych príslušníkov odchod do civilu?
Doplatia na nové zmeny aj skúsení renomovaní kriminalisti, ako je komunista Eduard Burger, alebo ich nový režim omilostí?

Dilemu vyrieši osudové rozhodnutie novozvoleného prezidenta. Uvedie sa neuváženým, krátkozrakým činom – vyhlási širokú amnestiu. Nočné ulice Nášho Mesta sa presýtia ľudským odpadom, novodobí detektívi dostanú šancu poupratovať, dokázať spoločnosti svoju opodstatnenosť. Všetko sa mení, nová demokratická doba prináša nové vraždy, ktoré svojou brutalitou a beštiálnosťou ďaleko prevyšujú staré socialistické.

No všetko so všetkým súvisí, tieň minulosti sa vznáša nie len nad detektívmi, ale aj nad vrahmi. Na otázku, komu svitá na lepšie časy, zatiaľ nevie odpovedať nikto, všetko ukáže budúcnosť.

Dominik Dán

Viac ako 25 rokov sa zaoberá vyšetrovaním zločinov. Osobné kontakty s vrahmi, lupičmi, únoscami a inou „lepšou spoločnosťou“ mu umožnili pochopiť nepísané zákony podsvetia. Z bohatých skúsenosti čerpá pri písaní mrazivo autentických detektívnych príbehov, tak je to aj v novinke List zo záhrobia.
Podľa románu Červený kapitán bol nakrútený úspešný akčný film.

Predchádzajúcou knihou s poradovým číslom 25, Cigaretka na dva ťahy, prekonal hranicu milión predaných výtlačkov, čo svedčí aj o silnej a vernej fanúšikovskej základni. Pri príležitosti pokorenia významného míľnika ich preto spolu s vydavateľstvom prekvapil zberateľskou a limitovanou edíciou románu s obalom od karikaturistu Danglára.