Narážky kedy budeš matkou sú nechutné! Tiež sa ľudí nepýtam ako často majú sex

DALITO -

Materstvo je každého osobná vec. Je to intímna voľba každej jednej ženy. Keď sa ma niekto opýta na bábätko, tak som znechutená. Tiež sa ľudí nepýtam, akú polohu majú pri sexe najradšej! Dobre mienené rady jednoducho nepotrebujem.

Nedávno som na sociálnej sieti zverejnila status, že budem mať 37 rokov a mať v živote dobré zdravie a kvalitného partnera je pre mňa základ. Deti som nespomenula, lebo nepotrebujem svoje túžby vykričať do celého sveta. Známa mi to však v komentári pripomenula. Do správy mi ešte prihodila zopár dobrých rád, ako si mám vypočítať ovuláciu a po sexe si vyložiť nohy. Nejako špeciálne som pritom o jej rady nestála. Viem veľmi dobre, čo mám robiť, keď túžim po bábätku… Ale o tieto intímne veci sa chcem deliť v prvom rade so svojím partnerom, odborníkmi a možno s najbližšími ľuďmi. Tiež sa ľudí nepýtam, či sexujú, ako často a ktorú polohu majú pri sexe najradšej. No naša spoločnosť akoby stále vníma bezdetné ženy čudné, nehodné lásky a pozornosti. Veľmi zvrátený trend, veľmi netaktné otázky a veľmi hlúpi ľudia…

Šťastná aj bez dieťaťa

Naša spoločnosť vedome odsúva bezdetné ženy na okraj spoločnosti. Prečo? Len pre to, že sa im nepodarilo, alebo nechceli byť matkami? Aj ja si myslím, že niektoré ženy, ktoré sú matkami, by nimi nemali byť!

V jednej práci som s druhou bezdetnou kolegyňou musela ostávať do večera, lebo argument bol, že nemáme deti, tak môžeme pracovať dlhšie! Pýtam sa, prečo? Nie je to náhodou diskriminácia?! A navyše poznám mnohé senzačné ženy, úspešné v profesii, milujúce partnerky, ktoré dieťa nemajú! A žijú oveľa lepšie a naplnenejšie životy ako ich súputníčky s veľkou rodinou.  Dieťa predsa nie je zárukou šťastia.

Žena by mala byť spokojná, pohodová a šťastná ešte pred tým ako otehotnie. Na sociálnej sieti som sa len zverila, že som úplne v pohode a mojou rodinou je aj môj partner… Dostala som nevyžiadanú radu, o ktorú som vôbec nestála. Takt a diplomacia nie je silnou stránkou mnohých. Svoje túžby, plodné dni a pravidelný sex si nechám preto radšej pre seba.

Každý je iný

Nikdy som však nepovedala, že matkou nechcem byť. Ani som nepovedala, že mi to tak vyhovuje. Len niektorí ľudia predtým ako privedú na svet malého človiečika riešia svoju existenciu, platové podmienky, byt aj vzťah. Ten je pre mňa na prvom mieste. Som presvedčená o tom, že žena by mala byť nastavená tak, aby bola harmonická so svojím mužom a potom možno príde do života dieťa.

Len by sme nemali krivo pozerať na ženy, ktorým sa to zatiaľ nepodarilo, ale sa rozhodli nájsť šťastie v niečom inom. Nie, nebudem hysterická. A nebudem ani odpovedať na tupé, primitívne a sprosté otázky. Lebo na tie neexistujú vhodné  a múdre odpovede.

A verte mi, keď raz budem mať to šťastie a stanem sa mamou,  rozhodne sa tým nebudem tajiť. Ale nebudem ani svojimi potomkami, bez ich súhlasu, zahlcovať sociálne siete. Nebudem informovať ani o tom, kedy si prvý raz grgol, alebo prdol. Ďakujem za pochopenie, Vaša Petra.

Autorka Petra Hüblová počas vysokej škole spolupracovala s printovými magazínmi aj médiami. Po skončení štúdia vystriedala viacero slovenských médií, vrátane rozhlasov a televízií. Dlhé roky sa zameriava na kultúru, šoubiznis a lifestyle. Vždy ju však priťahovali skutočné príbehy, osudy a život nezvyčajných ľudí.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)