NDS má nového generálneho riaditeľa

DALITO -

Generálnym riaditeľom Národnej diaľničnej spoločnosti sa stal Vladimír Jacko. Výberové konanie sa konalo na pôde Ministerstva dopravy a výstavby SR 8. septembra 2021.

Do výberového konania na post generálneho riaditeľa sa prihlásili štyria uchádzači, pričom sa na ňom zúčastnili dvaja kandidáti. Za generálneho riaditeľa Národnej diaľničnej spoločnosti bol zvolený Vladimír Jacko, ktorý pôsobil ako viceprezident U. S. Steel Košice a aj ako splnomocnenec ministra životného prostredia. Je spoluzakladateľom Asociácie priemyselných zväzov i Priemyselnej Bipartity.

„Novému generálnemu riaditeľovi prajem veľa síl v jeho práci. Jeho hlavnou úlohou bude naštartovať a zefektívniť vnútorné procesy v Národnej diaľničnej spoločnosti,“ povedal minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nom. Sme rodina).

Predsedom predstavenstva Národnej diaľničnej spoločnosti bude aj naďalej Juraj Tlapa. Kompetencie predstavenstva a generálneho riaditeľa sú definované stanovami a internými predpismi spoločnosti, pričom predstavenstvo, ako štatutárny orgán, koná v mene spoločnosti navonok voči tretím stranám a generálny riaditeľ zodpovedá za vnútorné procesy v spoločnosti.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)