Blogy

Nebaví ma tento štát a jeho skorumpovanosť na každom kroku, aj v ambulancii

  • Zneužívanie sociálneho systému v praxi.
  • Prečo zamestnávateľ ťahá za kratší koniec.
  • A prečo sa lekár necháva dobrovoľne degradovať na útočisko pre ľudí, ktorým sa nechce pracovať.

Úrad nad dohľadom zdravotnej starostlivosti, VÚC, Slovenská komora lekárov, zdravotné poisťovne, Sociálna poisťovňa. Sem všade sme viackrát avizovali neustály problém s vystavovanými PN a paragrafmi lekármi na počkanie, dokonca i 5-7 dní spätne!

Bezúspešne!

Viaceré inštitúcie sa vyhovárajú na svoju nekompetentnosť konať v tomto smere a poukazujú na Sociálnu poisťovňu. Odpoveď zo SP je však vždy negatívna v zmysle, že lekári nepochybili, všetko riadne vyšetrili a zdokumentovali.


Nám však zamestnanci, ktorí po odpracovaní 3 mesiacov skúšobnej doby, chodia z dôvodu neustále vystavovaných PN do práce niekedy iba jeden deň v mesiaci, inokedy čerpajú 4-5 paragrafov týždenne, spôsobujú neúmerné náklady vzhľadom ku ich pracovnej pridanej hodnote.

Marcela Tokošová: „Počas záchrany a riadenia firmy som priateľov stratila. Úspech sa neodpúšťa.“

Nadôvažok, spôsobujú náklady Sociálnej poisťovni, ktorá im PN prepláca.


Danú vec nechce nikto riešiť, nikto nemá záujem zastaviť doktorov, ordinujúcich v ich marazme!

Poslednú sťažnosť na Sociálnu poisťovňu sme zaslali 28.10. 2019. Pre nové skutočnosti. Iba v tomto mesiaci bol jeden zo zamestnancov práceneschopný od 15. do 21.10.2019 (vraj mal preťažené ruky). Dňa 23.10. 2019 bola u neho nariadená dychová skúška na alkohol, ktorá u neho potvrdila v dychu 2,53 promile alkoholu. Okamžite sme ho prepustili pre závažné porušenie pracovnej disciplíny, aj pre to, že sa to už u neho stalo druhýkrát (predtým dostal upozornenie). Po prevzatí výpovede 23.10.2019 po 8,00 hod odišiel a vo štvrtok 24.10.2019 doniesol potvrdené tlačivo od lekára o dočasnej práceneschopnosti s dátumom neschopného práce od 23.10.2019Pýtame sa, ako pán doktor mohol vystaviť opitému človekovi DPN?

Daní lekári sú schopní vystaviť aj spätnú PN pre uchádzačov o zamestnanie evidovaných na Úrade práce spätne – podľa potrieb daného uchádzača.


Sú schopní vystaviť sprievodný list pre určité špeciálne vyšetrenia bez uvedenia dátumu v dvoch aj troch exemplároch naraz jednému pracovníkovi. Iný pacient musí čakať na špeciálne vyšetrenie aj niekoľko dní…

Problém riešime už viac rokov! Bohužiaľ neúspešne! Existuje vôbec niekto v tejto krajine, kto nám vie a chce pomôcť?

Nedotknuteľní, škodoradostní, ale tiež spokojní lekári ďalej ordinujú, zamestnávateľ a štát ďalej uhrádza fiktívne PN a zdravotné poisťovne sa dištancujú!


Nebaví ma tento štát a jeho skorumpovanosť na každom kroku!

Autorka blogu: Marcela Tokošová, výkonná riaditeľka spoločnosti Kovotvar, mnohonásobne ocenená CEO

Toto sa naozaj stalo, štátna šikana v priamom prenose, tam, kde nemá kto robiť


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *