Nebojácne ženy, pokrvné puto, súťaživosť a vášeň pre rýchle kone

MILAN BUNO - KNIŽNÝ PUBLICISTA -

Sklamania, víťazstvá, vzostupy i pády. K tomu silná rodinná dynamika a máte vzrušujúcu knihu, ktorú nebudete vedieť pustiť z ruky. Jazdkyňa je príbeh, ktorý nadchne nielen milovníkov koní, ale nemusíte mať k nim žiadny vzťah, a napriek tomu budete netrpezlivo obracať jednu stranu za druhou. Pretože James Patterson je pán spisovateľ, ktorý vie vyskladať príbeh ako málokto. Jazdkyňa.

Maggie Atwoodová má povesť neprekonateľnej jazdkyne, jej dcéra Becky McCabeová taká dôsledná nie je. No keď sa Maggie vážne zraní a sen o olympiáde sa jej stráca pred očami, Becky sa zatne a pustí sa do oduševneného tréningu na matkinom obrovskom prvotriednom belgickom plnokrvníkovi Coronadovi. Netuší, že zakrátko sa všetko zmení.

Okolnosti naberú nečakaný spád a postavia matku a dcéru proti sebe ako tvrdé, na všetko odhodlané súperky. Maggie na Coronadovi a Becky na drobnej kobyle Sky chcú ukázať celému svetu svoje jazdecké umenie. Ak už nie kvôli sebe, tak kvôli povesti a finančnej záchrane stajne starej matky. A ich životy potom už nikdy nebudú ako predtým.

„Pattersonovi a Lupicovi sa podarilo hlboko preniknúť do sveta vrcholových súťaží v skoku na koni a prekvapivo aj do vnútorného sveta troch silných žien. Neviem, čo je pôsobivejšie – či napínavé opisy pretekov počas prípravy na olympiádu alebo napäté, zložité vzťahy medzi protagonistkami. Tie tri ženy nám každou stránkou čoraz väčšmi prirastajú k srdcu. Príťažlivý a nesmierne zábavný román, ktorý nepustíte z ruky,“ napísala Louise Penny, autorka bestsellerov New York Times.

Kniha Jazdkyňa je to pravé orechové pre všetkých, ktorí milujú kone, jazdectvo, rodinné drámy, vzrušenie a napätie. „Skvelé čítanie pre všetkých milovníkov koní a nadšencov súťaží v skoku na koni,“ dodáva Jilly Cooper, autorka bestsellerov Rutshire Chronicles.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)