PR články

Necestujte bez poistenia, neplaťte to, čo nemusíte

O tom, že cestovné poistenie  by nemalo chýbať pri každej ceste do zahraničia, netreba polemizovať. Nezáleží na tom, či do zahraničia cestujete za oddychom alebo pracovne, poistnú ochranu by ste mali mať vždy zabezpečenú. Odborníci sa zhodujú v tom, že najideálnejšia je kombinácia Európskeho zdravotného preukazu a vhodne zvoleného cestovného poistenia.

Hoci má komerčné poistenie na cesty nesporné výhody, stále sa nájdu dovolenkári, ktorí ho považujú za zbytočnosť. V skutočnosti však stojí pár eur a pritom vám v prípade úrazu či iných komplikácii v zahraničí môže výrazne chrániť váš rozpočet.

Aby ste zbytočne neplatili to, čo nemusíte
Základný balík cestovného poistenia zahŕňa poistenie liečebných nákladov. V praxi to znamená, že ak sa v zahraničí zraníte alebo náhle ochoriete a budete potrebovať akútne ošetrenie, s cestovným poistením máte nárok na úhradu nákladov spojených s poskytnutou zdravotnou starostlivosťou.

Ošetriť sa navyše môžete nechať aj v súkromných zdravotných zariadeniach a preplatené vám budú aj nadštandardné lekárske úkony.

Ošetrenie v zahraničí pritom nie je lacná záležitosť a ľahko sa môže stať, že úraz či choroba predraží vašu dovolenku aj dvojnásobne. Napríklad v Taliansku zaplatíte za ošetrenie úpalu 230 €, v Egypte vás liečenie tráviacich ťažkostí môže vyjsť na 230 €. V Grécku či Bulharsku zasa za lekársku starostlivosť pri ľahkej zlomenine zaplatíte od 120 do 280 €.

Spravidla sa ceny za lekárske ošetrenia pohybujú v rozmedzí stoviek eur, pri závažnejších prípadoch sa celková suma nákladov môže vyšplhať až do výšky tisícov eur.

Oplatia sa aj pripoistenia
Komerčné cestovné poistenie však môže kryť aj iné riziká. Chránený môžete byť aj v situácii, keď stratíte alebo vám ukradnú batožinu či doklady. Dovolenkárom s deťmi sa  bude hodiť poistenie zodpovednosti, ktoré vás bude chrániť, ak vy alebo vaše dieťa poškodí majetok tretej osoby, napríklad v múzeu alebo v reštaurácii.

Pripoistenia k cestovnému poisteniu môžu kryť aj chronické choroby či technickú pomoc, ktorá sa vám bude hodiť, najmä, ak cestujete autom do zahraničia. Cestovné poistenie tak rozhodne nie je zbytočný výdaj. Stavte preto na istotu a do zahraničia vyrazte vždy zásadne s ním.

Moorea, raj, kde narazíte do raje

 Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *