Poradňa

Nechajte si poradiť, kde hľadať zdroje na financovanie vášho podniku

Mať skvelý nápad a očakávať, že si ho len tak niekto vo vašom okolí všimne, nie je určite správne a takto úspech nikdy nedosiahnete. Dnes potrebujete na všetko financie. Financie, ktoré dávajú nášmu životu smer a ukazujú cestu. Poradíme vám, ako ich na zhodnotenie vašich kreatívnych myšlienok získať.

Financovať tvorbu produktu a jeho uvedenie na trh možno viacerými spôsobmi, nájsť si ale dobrého investora vám zaberie určitý čas. Preto nič neodkladajte, pustite sa do čítania a vyberte si z možností, ktoré vám a vášmu podnikateľskému zámeru budú vyhovovať najviac. Pri výbere sa riaďte rozumom, porovnávajte a zvažujte svoje aktuálne možnosti, s čím vám dobre pomôžu aj hyperfinancie.sk a niekoľko   univerzálnych možností financovania vášho projektu.

Možnosti financovania projektov

  • Investujte svoje vlastné úspory

Jednou z najlepších možností, ako rozbehnúť projekt a kariéru, je investovať svoje vlastné úspory. Vďaka tejto možnosti sa stanete jediným príjemcom zisku, ktorý vyprodukuje váš podnik.

  • Pomoc od priateľov a príbuzných

Ak nemáte dostatok vlastných prostriedkov, môžete požiadať o finančnú výpomoc svojich priateľov a príbuzných. Ak ste sa etablovali ako spoľahlivá osoba, máte šancu získať z tohto zdroja financie na spustenie projektu. Uistite sa ale, že beriete peniaze od tých, ktorí si ich môžu dovoliť stratiť, pretože počet zlyhaní startupov je veľa. Buďte tiež pripravení diskutovať o problémoch týkajúcich sa vášho podnikania s rodinnými príslušníkmi, ktorý vám podali pomocnú ruku.

  • Pomoc od banky a ďalších finančných organizácií

Ak je na tom vaša rodina a priatelia ešte horšie ako vy a nemôžete od nich očakávať pomoc, sú tu finančné inštitúcie. Spotrebiteľský úver môžete získať aj od banky predložením svojho obchodného plánu. Ďalšou možnosťou je získať pôžičku od nebankových inštitúcii, z ktorých mnohé neriešia ani register neplatičov. Pôžička bez registra je možnosť, ak ste si vedomí, že ju dokážete v uvedenom termíne a dohodnutých splátkach včas a riadne splatiť, a to bez ohľadu na výšku jej úrokov. Máte však aj ďalšie možnosti.

  • Crowdfunding

Crowdfunding je metóda kolektívneho financovania založená na dobrovoľných príspevkoch. Iniciátor crowdfundingu žiada o financovanie jeho projektu, produktu od bežných ľudí. Na tento účel sa používajú špecializované internetové stránky (kickstarter, Indiegogo a iné).

Financovať môžete svoje projekty aj pod záštitou veľkých firiem, formou dotácií alebo verejných zdrojov. Dôležité je si vybrať správne, aby vaša voľba na 100 % pokryla celý váš projekt, vďaka ktorému si konečne splníte svoj sen a neohrozíte tak svoju rodinu a osobné šťastie.

Návod, ako sa stať úspešným v bizniseKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *