Nedeľné, farizejské kázanie Matoviča

Dalito.sk/Premiér SR Igor Matovič (OĽaNO) s ministrom zdravotníctva SR Marekom Krajčím (OĽaNO)/foto: FB Igor Matovic

Už som sa bála, že strávim nedeľu s rodinou bez farizejského statusu predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO). Je už do neba volajúce, ako vlastné zlyhanie prenáša na obyvateľov Slovenska, áno, v drvivej väčšine zodpovedných.

O tom, ako slovenské vlády podcenili nový koronavírus od samého začiatku upozorňuje Dalito od februára 2020. Podcenil to Pellegrini, aj Matovič.

Posledný status premiéra SR mi pripomenul, ako som už písala, že čoskoro sa dožijeme aj toho, že máme prestať sexovať, veď korona sa prenáša kvapôčkovou infekciou.

Jeho vyjadrenie pri novom rekorde počtu pozitívnych to možno aj naznačuje, pretože si vraj vo svojich rodinách máme prijať výrazne prísnejšie vlastné pravidlá, neorganizovať žiadne rodinné oslavy a ani na ne chodiť a dokonca, máme byť ešte aj opatrnejší ako kedykoľvek predtým pri kontakte s ľuďmi zo spoločnej domácnosti. Opakujem, zo spoločnej domácnosti. Toto neustále strašenie a vytváranie fetišizmu a paranoje už aj medzi členmi jednej domácnosti je už naozaj prejavom absolútnej neschopnosti a asi aj nesvojprávnosti riadiť krajinu počas koronakrízy.

Podľa jeho vyjadrení už rodičov a starých rodičov nemáme pomaličky púšťať ani von, akoby boli malé deti.

A ešte aj dohováranie umelcom a športovcom, ktorým doteraz nepomohli absolútne nijako, aby im vraj neboli akékoľvek opatrenia príťažou… bože, ak takto doma funguje Matovič, chúďa Pavlínka. Sama neviem, kto z nich je nesvojprávnejší.

Mám už toho naozaj dosť.  Ak je toto neustále vyvolávanie paniky maximálnou  „verejnou službou“, ktorú táto hlava pomazaná dokáže vyprodukovať, tak si vážení držme klobúky. Podľa jeho sveta totiž vlastne máme všetci ostať doma, nikde nevychádzať, zamknúť rodičov aj starých rodičov, doma si nasadiť rúška, deti nepúšťať do škôl, jednoducho prestať úplne žiť a ak pomriemie od depresií či hladu, nevadí, budeme premianti a víťazi COVID olympiády!

Toto všetko vlastne šíri tiež občan Slovenska, ktorý nám má slúžiť, nie nás sekírovať a vychovávať, ktorý ešte aj počas prvej vlny úplne odsalámoval ako rizikovú skupinu naozaj ťažko chorých ZŤP.

Premiér, ktorý doteraz nezabezpečil dostatok ochranných prostriedkov v krajine, nedokázaltestovať tak, aby sa nám nesmial takmer celý svet, a ktorý asi „vo verejnom záujme“ skresľoval smrtnosť COVID-19 tak, že sa nám dnes smeje vlastne celý svet, lebo veď my to teraz podľa odborníka v TV Markíza vysvetľujeme tým, akí sme skvelí, lebo vieme rozlíšiť zomrelých na pľúca, od srdca, pečene, mozgu. Až na to, že svetoví vedci už dávno dokázali, že ľudia s covid zomierajú na zlyhania aj týchto orgánov.

Ale nie, na Slovensku takí, ktorí zomreli na infarkt aj s covidom do štatistík nepatria, čisté farizejstvo. Nejde náhodou o nehorázne skresľovanie vo “verejnom záujme”, ktoré chcelo „vo verejnom záujme vyhrať olympiádu COVID-19“ vyvolávať mylný pocit, že Slovensko je bezpečné? Veď sme prvú vlnu zvládli. O štátnej anonymnej aplikácii eRúška sa už fakt rozpisovať nebudem.

Matovič dnes napíše hrôzostrašný status plný zdesenia, strachu a neistoty samého seba, vyzýva: „Myslime, prosím, na tých najzraniteľnejších – naše babky a dedkov, chronicky chorých ľudí…………“ Prečítala som si to ešte raz, či dobre vidím. Neprešlo totiž ani 24 hodín, keď celému Slovensku oznámili, keďže sa nedokázali pripraviť ani na očkovanie sezónnej chrípky, že pri vakcinácii chrípky nebudú uprednostnení ani tí najzraniteľnejší, ktorým by pri boji s COVID-19 mohla pomôcť. A ani tí, ktorí boli zodpovední celé roky a na očkovanie chodili pravidelne. Pre mňa osobne farizejstvo najhrubšieho zrna, vážený tiež premiér Matovič.

Nemocnice sú vraj pred kolapsom. Minister zdravotníctva ešte ani v piatok netušil, koľko máme chorých zdravotníkov, či v karanténe. Najdôležitejšie číslo všade v rozvinutých krajinách! Na všetko sa Dalito pýtalo od februára 2020, kedy začalo podrobne sledovať aj opatrenia v Českej republike a iných krajinách. Desiatky otázok zostali doteraz nezodpovedané, aj tie, ako zabezpečili jadrové elektrárne na Slovensku.

Ako sme písali ešte 22. júna 2020 : Aj z tohto premiéra ide strach, držme si jesenné klobúky, vážení

Takže, vážený pán Matovič, choďte do kelu a tieto vaše hysterické výkriky si nechajte pre svojich nabližších. My, so zdravým rozumom, sme sa už dávno dopredu zariadili sami. Jediné, na čo v týchto chvíľach máte nárok, je hanbiť sa. Ako práve povedal Richard Sulík (SaS) v TA3, bol by som opatrný robiť z ľudí nesvojprávne ovečky.

P. S.: PONAUČENIE DALITO.SK: Slovenská dojná ovca je národné plemeno od 2017. Šľachtili ju 25 rokov. Nie je náročná na maštaľ ani krmivo.

#SmeVTomSpolu #DokážemeTo

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)