Stĺpčeky

Nemusíte trpieť, aby ste našli úspech

Zvykli sme si na strach. Strach sa môže javiť ako prirodzený spôsob, ako sa chrániť a mať situácie pod kontrolou. Strach má mnoho podôb. Pocity ako úzkosť, obrana, úsudok a pohnútky na ovládanie všetkého pramenia zo strachu.

Veríte, že bez boja nemôžete dosiahnuť to, čo chcete?

Spoločnosť nás presvedčila, že ak niečo stojí za to mať, vyžaduje si to boj, vytrvalosť a obetu. Spomeňte si napríklad na rozprávky, romantické, či akčné filmy. Ak bude hlavný hrdina, či hrdinka dostatočne dlho v chudobe, úslužnosti, boji, či utrpení, potom na záver príde odmena (princezná, bohatstvo, prežitie, vyslobodenie …). Z toho sme si ľahko vytvorili krátke spojenie: Utrpenie smeruje k odmene.


Dozvedeli sme sa, že bolesť má zmysel a že uspieť znamená trpieť. Že musíme „tlačiť“, aby sa veci stali a že nič dobré nikdy neprichádza bez boja.

Neznamená to, že v našom živote nezažívame veľmi ťažké situácie. Poznám ich. Sama som si nimi prešla. No rozhodla som sa aj negatívne, traumatizujúce udalosti prijať, ako možnosti pre pochopenie, rast a osobný rozvoj. Kľúčové pritom bolo sebaodpustenie, sebaláska, sebaprijatie, sebahodnota a sebavedomie.

To všetko mi pomohlo vymaniť sa príbehu obete a začať sa cítiť hrdá na seba, na svoju ochotu prevziať zodpovednosť za svoj život a byť ochotná rásť a meniť sa.  Chcem zdôrazniť, že hoci nám utrpenie môže pomôcť liečiť alebo rásť, NIE JE to kľúč k našim úspechom. Nemusíte trpieť, aby ste našli úspech.

Stačí začať spolupracovať so svojou podvedomou mysľou a ponúkať jej také myšlienky, obrazy a situácie, aké chcete začať zažívať. Pravda je, že všetko sa začína v hlave. Na čo väčšiu časť dňa myslíme, tým sa stávame.

Každá myšlienka, ktorú máme, vyžaruje energiu. Táto energia nás buď priblíži k podpornému toku vesmíru, alebo mu odoláva. Buď v boji plávame proti prúdu, alebo sa necháme unášať a dôverujeme. Pustíme kontrolu a odovzdáme sa. Energia za našimi myšlienkami priamo ovplyvňuje naše skúsenosti. Keď máme opakovanie strachu založeného, ​​nízko vibračného myslenia, vytvára to energetický impulz, ktorý sa nakoniec začne prejavovať v našom živote. Ak veríme v utrpenie, budeme trpieť.

Dnes vás chcem podporiť v tom, že aj vy to dokážete. Nie som len ja výnimočná. Každý sme a každý to vieme. Pre dnešok zanechajte myšlienku na utrpenie. Začnite deň krátkou meditáciou, modlitbou, stíšením a oddanosťou.


Vhodné sú aj afirmácie: (Afirmácia je kladné tvrdenie, prisvedčenie, uistenie.)

Dnes ma čaká krásny a úspešný deň. Dnes všetko zvládnem a všetko mi pôjde ľahko. Dnešný deň prežijem s úsmevom na perách. Mám šťastie na každom kroku.

Môžete si prejsť a vizualizovať, čo chcete, aby sa počas dňa udialo. Koho chcete stretnúť, čo chcete nové vytvoriť, čo vám zlepší deň …

Vedome si tvorte otázky:

Čo môžem vo svojom živote urobiť inak ?

Aké možnosti tu dnes mám ?

Ako to môžem obísť ?


Čo môžem nové vytvoriť ?

Pre koho môžem byť prínosom a naopak, kto môže byť prínosom pre mňa ?

… a podobne.

Uvoľnite sa. Hrajte sa s tým. V otázkach sú odpovede. Nechajte vesmír pracovať za vás. Sledujte svoje pocity, aké to vo vás vyvoláva. Čo vidíte ? Ako sa pri tom cítite ? Čo máte oblečené ? S kým sa stretávate ? Nechajte svoju fantáziu voľne plynúť. Radosť je dokonalý tvorca. Dovoľte si ju naplno prejaviť. Vnútri aj navonok.

Keď sa cítime dobre, ľahko priťahujeme úspech, šťastie a pohodu. Radosť je veľmi vysoká vibrácia, ktorá je v súlade s láskou k vesmíru. Keď stelesníme túto vibráciu, staneme sa magnetmi pre ľudí, situácie a skúsenosti, ktoré sa s ňou zhodujú.

V stave radosti a ľahkosti prichádza vedenie a inšpirácia bez námahy.

Staňte sa stĺpčekárom/kou DALITO.SKKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *