Stĺpčeky

Nepokazme si to: Heger sa bozkával so Schillerovou

Práve som si v aktuálnom vydaní Českej televízie pozrela môj obľúbený program 168 hodín. A poviem vám, išla som si oči vyočiť. Aj sánka mi padla.

Aj sa zasmiala na milo komentovanom príspevku o tom, ako je tretina českej vlády paralizovaná doma pre covid-19, teda v karanténe, keďže hlavná česká hygienička aj šéf zdravotníckych informácií majú chudáci potvrdený covid-19. Naozaj im držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Tretina českej vlády musela ísť do karantény, vrátane moderátora ČT Václava Moravca.

Oči mi však vypadli a ústa sa otvorili, ako som si na archívnych záberoch iba zo 4. septembra pozrela vrúcne bozkávajúceho slovenského ministra financií Eduarda Hegera českú ministerku financií Alebu Schillerovú, s ktorou sa slovenský minister financií za OĽaNO stretol v Prahe pri podpise Deklarácie o finančnej a hospodárskej spolupráci krajín V4. Toľko vrelých pusiniek pri privítaní som nevidela snáď od marca 2020. Ešte aj podaní rúk, a v interiéri, bez odstupov a ešte aj v zahraničí! Kričali by zodpovední!


Na to minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) na svojom FB oznámil, že je v preventívnej karanténe po tom, ako bol v kontakte s človekom pozitívne testovaným na nový koronavírus. Upozornil na to portál Aktuality.sk.

Tak sa pýtam, keďže stále z úst slovenskej vlády počúvame dokola, ako máme byť zodpovední a nepokaziť si to, či do tej karantény pôjde aj minister financií SR Heger, ktorý sa tiež tak rád prihovára dospelým ľuďom, akoby boli malé nesvojprávne deti a neustále ich upozorňuje, ako sa pri šírení koronavírusu majú správať. Keď už sa tak „zodpovedne“ pri pozdrave bozkával s českou kolegyňou, ktorej tretina vlády sedí doma a na chalupách v preventívnej karanténe. Aj ona totiž patrí medzi členov vlády, ktorým sa chodí spovedať hlavná hygienička a riaditeľ, pozitívni na koronavírus.

Len, aby sme teda nezabudli, ako máme byť zodpovední, ako sa máme slušne správať, dodržiavať pravidlá a aj nepiť alkohol a už si vôbec pri stretnutí nepodávať ruky, či sa dokonca bozkávať! Počúvajú občania Slovenskej republiky dokola ako malé deti už od marca. Vraj to dnes, už počas druhej vlny koronavírusu, ktorú ohlásilo svetu práve Slovensko, robia len veľmi nezodpovední ľudia. Naše najvyššie politické špičky tvrdia, že takýto nezodpovední spoluobčania sú hrozbou pre verejné zdravie svojich spoluobčanov.

Tak ako, pán Heger, do ktorej skupiny patríte vy? Opäť a zasa (napr. po svadbe) išlo len o ďalšie obyčajné ľudské zlyhanie alebo platí na Slovensku staré známe: Vodu káže a víno pije… ? No čo už, hlavne si to nepokazme! Bac-bac, milí spoluobčania!

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *