Blogy

Neseďte doma na zadkoch!

Odvolila aj naša šéfredaktorka  DALITO Lucia Tomečková, ktorá sa pre voľby otočila až z Prahy.

„ Diskutujeme o tom, či voliť je právo alebo povinnosť. Som presvedčená, že voliť je povinnosť! Chceme sa mať ako   obyvatelia   najbohatších krajín a rozvinutých demokracií, ale sedíme doma na zadkoch.  Pre mňa osobne je to neakceptovateľné. Mám 47 rokov a ešte sa mi v živote nestalo, že by som sa akýchkoľvek volieb  nezúčastnila, aj keď som niekedy  volebný lístok vhadzovala s veľmi ťažkým srdcom.  Keby to bolo na mne, voľby by som prikázala zákonom rovnako, ako v niektorých najbohatších a najdemokratickejších krajinách sveta.

Pri sfilmovanej skutočnej udalosti kauzy Valerie Plame Wilson, ma mimoriadne oslovil tento úryvok, škoda, že podľa toho nežijeme na Slovensku.:
Manipulácia zaberá. Nikto z nás nevie pravdu. To čo politici páchajú, je vedené proti občanom, nám všetkým. Či už vás niečo naštvalo, či sa cítite podvedení, robte s tým niečo.
Keď Benjamin Franklin vychádzal z „declaration of independence“, teda z Deklarácie nezávislosti  (1776), pristúpila k nemu žena z ulice a spýtala sa: Pán Franklin , aký druh vlády ste nám zanechali?“ A on odpovedal:“ Republiku madam, ak si ju udržíte. Zodpovednosť za každú krajinu, aj Slovensko nemá v rukách tých pár privilegovaných,ale my. Ostaneme silní a v bezpečí pred tyraniou, len ak si každý z nás uvedomí, čo je jeho povinnosť ako občana. Či už je to napríklad upozornenie na dieru v chodníku, alebo až po evidentné lži v prezidentovom prejave. Hovorme, klaďme im otázky, žiadajte od nich pravdu. Demokracia nie je niečo čo sa dá kúpiť za lacný peniaz a my v tej demokracii žijeme a ak urobíme čo máme, budú v nej žiť aj naše deti. Držím si palce.  Držím nám palce. Žijeme iba tak, ako si zaslúžime!“  Lucia Tomečková


Môže vás zaujať:

Nejdem voliť. Zakázal mi to zákonKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *