Nespoliehajte sa, že bývaním v dome predídete susedským sporom. Ako mať kľud bez rušivých vplyvov

Dalito.sk/ilustračné foto: Nastyaofly / Shutterstock
PR -

Bývanie v rodinnom dome býva často spájané s absolútnym komfortom a pohodou. Pri návrhu domu môžete popustiť uzdu svojej fantázii a potrebám, k dispozícii máte komfort vlastnej záhrady a nemusíte riešiť ani hlučných susedov.

Nespoliehajte sa na to, že bývaním v dome predídete susedským sporom

No dobre, s tými susedmi to nemusí byť úplne ružové. Predsa len ak váš dom nestojí niekde „na samote“, nejakých susedov mať budete, aj keď s nimi nebudete zdielať steny ako v prípade bývania v byte.

Každopádne aj zo susedného dvora sa k vám môže dostávať neželaný hluk, preto aj pri stavbe domu zvážte použitie kvalitnej akustickej peny na stenu. Tá vám pomôže pri zvyšovaní nepriezvučnosti stien a tým pádom aj pri zachovávaní susedských vzťahov na dobrej úrovni.

Slnko nie je vždy príjemné

Domácu pohodu však môže narušiť aj iný „vonkajší vplyv“, slnečné lúče. Áno, určite sa veľa z vás teší na leto a teplo, ale prehnane vyhriaty interiér počas tých najväčších horúčav neobľubuje ani ten najväčší milovník leta.

A to je úloha tienenia okien. V tejto „oblasti“ v posledných rokoch naberajú na popularite moderné a praktické rolety. To platí nielen pre „obyčajné“ okná, ale aj v prípade efektívneho tienenia pre strešné okná. Vďaka roletám pre strešné okná môžete mať aj pri tomto type okien funkčné tienenie s jednoduchou montážou a vysokou odolnosťou.

Čo viac?

Ako ešte docieliť, aby ste vo vašom novom dome mala skutočnú pohodu? Vďaka akustickej pene vás nebude trápiť hluk a s praktickými roletami „poviete nie“ slnku vždy vtedy, keď ho budete mať príliš.

V takomto prípade už zrejme stačí len obliecť si svoje najobľúbenejšie pohodlné dámske tepláky a môžete chytiť do rúk skvelú knihu a začítať sa do jej stránok, či si užiť dobrý film, alebo „maratón“ pútavého seriálu s vašim partnerom. Bez toho, aby vás rušil hluk od susedov, či počas leta úmorná horúčava.