Nezabúdajte na prioritu žien: pleť

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - New Africa
PR -

Pleť a starostlivosť o ňu je veľmi častou oblasťou, o ktorú sa zaujímajú najmä ženy. Nie je vôbec nevídané, že mnoho mladých dievčat sa v období svojej puberty stretne s výskytom akné.

To zväčša odíde tak rýchlo, ako príde, no nie každá žena má to šťastie, že s pubertou sa stratia aj problémy s pleťou. Preto je nutné sa o ňu patrične starať.

Ráno i večer

Pravidelné čistenie pleti znamená venovať sa tvári ráno aj večer. Ráno je dôležité zbaviť pleť odumretých buniek a nečistôt, ktoré sa nachádzajú na vankúši a prichádzate s nimi do kontaktu. Večer zase musíte očistiť pleť od make-upu a všetkého, čo sa na nej počas dňa usadilo. Je hneď niekoľko spôsobov, ako môžete tvár vyčistiť. Najčastejšie sú na to určené pleťové či micelárne vody, alebo pleťové mlieka. Stretnúť sa môžete aj s rôznymi gélmi a penami, ktorými pleť očistíte. Pri cestovaní alebo v čase, keď netrávite noc doma, splnia svoju funkciu aj vlhčené čistiace obrúsky. Nevyužívajte ich však na bežnej báze.

Čistením to nekončí

Okrem pravidelného a kvalitného čistenia pleti je nutné sa o ňu následne aj starať. V ženskej kozmetickej výbave by nemali chýbať pleťové krémy určené na typ pleti, aký máte. Je rozdiel, či potrebujete pleť hydratovať, zbaviť mastnoty alebo bojujete s pigmentovými škvrnami. Zvoľte si krém podľa vašej potreby a poctivo ho používajte. Nezabúdajte na to, že by ste mali do rutiny zaradiť aj ochranný faktor, a to nielen v prípade, že vás trápi spomínaný pigment.

Jeden až dvakrát do týždňa je ideálne si dať na pleť aj pleťovú masku, ale nemali by ste vynechávať návštevy kozmetických salónov, kde sa odborníci postarajú o vašu tvár a dekolt aj hĺbkovo. Produkty, ktoré sú počas procedúr používané, sú silnejšie a zväčša nie sú určené na domáce použitie. Počas návštevy si oddýchnete a doprajete svojej pleti potrebnú profesionálnu starostlivosť.