Nový riaditeľ NÚDCH Magát vyhodil OZ, ktoré sa proti nemu postavilo. Ďalších 19 ostáva

Dalito.sk/Medzinárodný deň sestier/foto: zdroj: Národný ústav detských chorôb (NÚDCH)
DALITO -

Občianske združenie NÚDCH Deťom, ktoré už rok pôsobí pri Národnom ústave detských chorôb musí na základe rozhodnutia nového vedenia skončiť so svojou činnosťou na pôde najväčšej detskej nemocnice, rovnako v rozhodnutí nového vedenia sa píše, že musí zmeniť aj sídlo a rovnako aj názov.

Dalito.sk o tom informovalo samotné združenie.

Svoje rozhodnutie vedenie urobilo bez udania dôvodu, pritom na pôde NÚDCH pôsobí ďalších 19 občianskych združení, ktoré u roky pomáhajú detským pacientom.

Nerozumieme tomuto kroku, pretože za posledný rok sme dokázali pre nemocnicu vybaviť v rámci rôznych projektov a sponzorov materiálnu a technickú pomoc za takmer 1 milión eur. Keďže sme činnosť v združení robili aj ako zamestnanci, nevyplácali sme si žiadne mzdy a tak každé jedno euro išlo pre detských pacientov, ale aj pre zamestnancov nemocnice. Naše výsledky boli vidno a mali sme záujem podporovať ústav aj po zmene vedenia.“ Uviedla zakladateľka a predsedníčka združenia Mgr. Zuzana Čižmáriková PhD., MPH.

Združenie mení svoj názov na Nemocnica deťom a bude pokračovať vo svojej činnosti, svoju pôsobnosť však rozširuje na celé Slovensko a bude pomáhať zdravotne znevýhodneným deťom po celom Slovensku.

Na jednej strane sa vám bez dôvodu zavrú jedny dvere, na strane druhej sa otvoria nové možnosti, ktoré sú neskutočne inšpiratívne. Už teraz sa tešíme na nové projekty. Nemocnice majú o naši pomoc záujem a rovnako sponzori sa k zmene postavili veľmi pozitívne a budú radi podporovať aj deti mimo Národného ústavu detských chorôb,“ vysvetľuje ďalej Čižmáriková.

O činnosti združenia sa môžete viac dozvedieť na stránke www.nemocnicadetom.sk, rovnako aj na sociálnych sieťach.

O reakciu sme požiadali aj nové vedenie nemocnice.

“Národný ústav detských chorôb si vždy vážil a vysoko cenil  všetkých podporovateľov nemocnice – organizácie aj jednotlivcov a rovnako všetky formy pomoci. Aj touto cestou všetkým ešte raz ďakujeme. Pri jednotlivých pracoviskách a klinikách NÚDCH pôsobia takmer dve desiatky neziskových organizácií a nemajú všetky sídlo na adrese NÚDCH. NÚDCH ako organizácia zakladá vlastné občianske združenie a je celkom prirodzené, že vo svojom názve bude uvedený názov inštitúcie a rovnako logo nemocnice.  Chceme zabrániť duplicite a nedorozumeniam v očiach verejnosti. Táto skutočnosť nezasahuje do činnosti spomenutého občianskeho združenia,” uviedla Dana Kamenická, hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb.