O slovenských idiotoch a krásnych Tatrách

Dalito.sk/Svetovo rešpektovaný vedec Pavol Čekan sa snaží vysvetliť premiérovi SR Igorovi Matovičovi (OĽaNO) základy vedeckého poznania/foto: ÚV SR

„Igor, pre idiota je každý idiot,“ povedal viac ako pred rokom dnes už verný koaličný partner, predseda NR SR  Boris Kollár (Sme rodina), ešte ako poslanec tiež poslancovi Matovičovi (OĽaNO) na pôde parlamentu, keď Matovič nadával opozícii do idiotov. Dnes do idiotov nadáva najmúdrejším a najzodpovednejším hlavám v krajine, ale už z pozície expremiéra a obyčajného ministra, evidentne ako hlavný idiot. A nielen jeho užitoční idioti v NR SR mu tlieskajú.

Až ma mrazí pri predstave, že Slovensko sa v roku 2017 uchádzalo o nové sídlo Európskej liekovej agentúry potom, ako Briti oznámili odchod z EÚ. Už vtedy mi niečo hovorilo, že zamestnanci EMA sa už len pri predstave, že by mali začať žiť na Slovensku, vyhádzali. Viete si to predstaviť, že by im dnes hlavný slovenský idiot nadával do idiotov cez ulicu? Aj keď on to vlastne dokáže aj cez hranice…

Forrest Gump mal naozaj pravdu. „Pre hlupáka je každý hlúpy.“  Však dobre, s tým sa dá aj žiť, ale nie s takou medzinárodnou hanbou, aspoň pre príčetných, ktorých ešte na Slovensku zopár ostalo.

Keď Matovič, ktorý by mohol maximálne voziť skúmavky, aj to iba po dvere, najmúdrejším hlavám Slovenska, môže za potlesku poslancov OĽaNO a veľkého počtu obyvateľov im nadávať verejne do idiotov, tak si začnem toto slovo oslovovať aj ja. Asi to patrí k novodobej kultúre slovenskej spoločnosti, tak sa teda prispôsobím. Čo už, nová doba! A zjavných idiotov treba asi fakt pomenovať pravým menom.  

Zajtra mám termín na očkovanie. Pôvodne som si dnes chcela zahrať golf, radšej som však termín zrušila, aby som nemusela ten očkovací. Vonku totiž dodnes chodí toľko idiotov, že by som na nich mohla doplatiť a vytúženej vakcíny sa nedočkať. Aj tak už viac ako rok tvrdím, že vonku je nebezpečné sa pohybovať nie pre covid, ale to vypustené stádo idiotov, ktorí sa dokonca tešia a chvastajú, ako ohrozili iných či porušili pravidlá. Dnes už moja bývalá blízka osoba mi dokonca hrdo zasielala fotografie z pravidelných predĺžených víkendov s rodinou v Tatrách aj z hotela, akože služobnej cesty. Však čo tam po zákaze, žiť sa musí! Potom sa chvastala, že sa očkovať nedá a vyzývala k tomu aj ďalších. Zabudla sa však priznať, že ochorela na covid a tak ani nemôže. Prvú nákazu prežila.

Idioti sa dnes množia ako covid. Od najvyšších štátnych činiteľov, až po posledných popieračov covidu, ktorým dodnes nikto nezobral svojprávnosť.

Tak radšej ostanem doma, aby ma nejaký idiot s covidom nenakazil a ja som neprišla o možnosť vakcinácie. Dokázateľne totiž viem o idiotoch, ktorí napriek tomu, že im PCR test ukázal pozitivitu, ešte si išli vybaviť toto a toto, veď budú musieť byť nejaký čas doma.

Kedysi mi povedala veľmi múdra žena, ktorá v živote naozaj dokázala to, o čom mnohí iba čítajú, aj to vlastne väčšina ani nečíta, že na sociálnych sieťach dnes už v komentároch reagujú len idioti a frustrovaní zúfalci. Idioti, ktorí nikoho nezaujímajú a tak sa snažia o pozornosť. Že tam predsa nemôže reagovať normálny človek. Asi má pravdu, aj keď občas zahliadnem reakciu normálneho človeka, ktorý sa zúfalo ľudským troskám snaží neúspešne otvoriť oči. Kedysi som to robila aj ja, dnes bojujem sama so sebou, aby som na idiotov nereagovala. Pri Matovičovi sa mi to však nedarí.

Alibisticky sa hovorí, že súdiť môže len Boh.  To je asi pravda, až na to, že dnes už každý príčetný vie, že to nie je súdenie, ale jednoducho do neba volajúci idiotizmus, pri ktorom sa prestávajú ovládať aj najnormálnejší. Zatiaľ len neviem čo je horšie, idiot, alebo užitočný idiot. Oboje mi príde veľmi nebezpečné a tak radšej ostanem doma až do očkovania. Idioti sú totiž veľmi nebezpeční a tam vonku ich začína byť požehnane. Vždy ich bolo veľa, vlastne väčšina, ale koľko ohromne veľa ukázal až covid. Slovensko na to veľmi doplatí a nepomôže mu ani vzývanie pod Tatrami, aké ich máme krásne.

Verím, že hlavný veliteľ idiotov bude raz za všetky trestné činy, ktoré cez pandémiu spáchal, sedieť vo väzení podľa zvýšenej sadzby počas núdzového stavu. Najlepšie na „izbe s mafiou“, ktorú už rok sľubuje pozatvárať. Aby do budúcna bolo už každému jasne, že Slovensko nie je krajina pre idiotov, ani užitočných. Alebo je?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)