Stĺpčeky

Občania, pozor! K urne ide volič bez FB návodu!

Mám skvelého kamaráta, lebo v jeho reštaurácii majú najlepšie steaky široko ďaleko. Vlastne to nie je kamarát, len taký známy, ktorý zavolal, keď niečo potreboval, ale tie steaky robí aj tak bombové!

Bol aj medzi mojimi priateľmi na FB, ale už nie je, lebo som z tisícky nechala na súkromnom FB iba 126 ľudí a aj to asi nebude konečné číslo.

Mám totiž len jeden denný 16 hodinový pracovný čas, jedny nervy, jedno zdravie, jedno súkromie, dokonca aj vlastný názor na veci verejné. K tomu blízkych na telefóne, mailoch, Messengeri, WhatsAppe, LinkedIne, ale hlavne tam vonku, „na ulici“. A aj tak mám čo robiť, aby som ich všetkých stíhala.


Sociálne siete už dlhšie označujem za asociálne, na ktorých sa aj rozhľadení a vzdelaní ľudia dokážu meniť na polobláznov, násilníkov až psychopatov. A na ich dobrovoľnú skazu sa mi nechce pozerať. Obťažuje ma to. A ja zasa nechcem obťažovať ich.

Nie je to môj svet, nepatrím tam. Nezaujíma ma ani súkromie iných, radšej sa  pýtam osobne.

A poviem vám, hneď na druhý deň „tvrdého resetu“ som urobila ešte viac, náladu mi nikto nepokazil a dokonca mi zavolalo viac ľudí ako inokedy a aj ja im.

Lebo ako povedal môj manžel, ktorý FB nemá a ani nikdy mať nebude, na tie hlúposti a skazu jednoducho nemá čas: „Normálny človek sa predsa na to, že ho zrušíš na súkromnom FB nemôže uraziť, či?“

Nie, nemôže, veď spolu s občianskym preukazom predsa nedostanete rovno aj štátny príkaz založiť si FB a zabíjať ním hodiny drahocenného času. Najlepšie počas pracovnej doby…

Okrem toho, rozhodli aj  statusy najmúdrejších, najpovolanejších, najrozhľadenejších a najspravodlivejších, kto koho a prečo voliť, kto koho nesmie voliť a čo musí urobiť ten, kto toho a toho voliť bude a aký je idiot ten, lebo bude voliť toho a toho.


Zamyslela som sa, preboha, podľa FB to vyzerá tak, že ten môj muž bez návodu Rady najmúdrejších a najspravodlivejších z FB predsa nebude môcť ani slobode nevoliť! Veď by sa rozhodol sám! Občania, pozor! K urne ide volič bez FB návodu!

Na sociálnych sieťach mi to naozaj pripadá tak, že právo voliť majú len tí, ktorí jasne na FB preukážu svojprávnosť podľa niekoho…

Pokoj, manžel patrí medzi 2%  svetovej populácie s nadpriemerným IQ, určite to zvládne aj bez návodov z FB. No a ja, s tým úplne bežným, si zasa rada z neho zoberiem príklad, vždy sa snažím dotiahnuť na lepších.

Takže, voliť samozrejme ideme tak ako vždy. Posledných 30 rokov sme nevynechali jediné voľby, nech sme boli kdekoľvek na svete. Budete sa možno smiať, ale my ešte aj cesty plánujeme tak, aby sme na voľbách nechýbali, či dokonca sa otočíme autom aj 10 hodín, len aby sme to do tej urny vhodili.

Tieto voľby však budú predsa len iné. Neviem ako manžel, kto koho volil si povieme vždy až po volebnom akte, ale pre mňa budú výnimočné, pretože budú už bez krvavých statusov na FB a hlavne, zoberiem si so sebou tú fixku… ružovú.

Voliť budem podľa vlastného vedomia aj svedomia. Nenechám sa nikým ovplyvniť. Pre istotu si však so sebou zoberiem aj hrubú reflexnú ružovú fixku. Keby ma na poslednú chvíľu ešte niekto stihol uraziť, že mi bude nútiť jeho názor, lebo má pocit, že som asi nesvojprávna a neviem sa rozhodnúť sama. Aby som v prípade potreby vedela na volebný lístok napísať jasný odkaz, „ružový status“, čo si o tom všetkom myslím.

Mám teda na výber, krvavý status alebo krvavý steak, tak ja radšej ten steak.


P.S. Manžel bol zvedavý, či sa ma fakt ľudia pýtajú, prečo som ich „vyhodila“ z FB. Ja, že áno, čudoval sa veľmi. Ja len stále dúfam, že normálni ľudia to pochopia rovnako, ako to nechápu ešte normálnejší bez sociálnych sietí. A priateľke, ktorá sa ma pýtala, a čo teraz bez FB? To akože už nebudeš dráždiť???? Odpísala som jej, na to mám DALITO.

Pozn. redakcie: Ak ste našli v texte chybu alebo preklep, upozornite nás na to prosím na redakcia@dalito.sk. Ďakujeme.

Môže vás zaujať:

Blížia sa voľby, opäť sme zvlčiliKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *