Poradňa

Objednanie na očkovanie proti Covid-19 už aj telefonicky

Zaregistrovať seba alebo blízkych na očkovanie proti COVID-19 je už možné aj telefonicky. Túto možnosť ponúka call centrum rezortu zdravotníctva. Po zavolaní si môže volajúci vybrať zo štyroch možností. Okrem registrácie na očkovanie môžu ľudia získať informácie k aktuálnym opatreniam, ale aj  zmeniť termín testovania a očkovania.

Ministerstvo zdravotníctva sprístupnilo registračný formulár na vakcináciu proti ochoreniu COVID-19 pre ďalšiu vekovú skupinu. Na očkovanie sa už môžu prihlásiť aj ľudia vo veku nad 75 rokov. Môžu tak urobiť nielen cez registračný formulár, ale aj cez infolinku rezortu zdravotníctva. Na Slovensku sme už zaočkovali viac ako 100 tisíc ľudí, aktuálne je otvorených 37 vakcinačných centier.

  • korona.gov.sk alebo v prípade potreby využiť aj telefonickú službu o call centra ministerstva. Otvorením možnosti registrácie pre ďalšiu  skupiny neznamená, že sa ľudia z predchádzajúcej fázy už nemôžu na očkovanie prihlásiť. Prihlasovať sa vždy môžu aj ľudia spĺňajúci kritéria predchádzajúcich fáz.

Najmä starší ľudia často nemajú prístup na internet či dostatočné zručnosti. Ministerstvo zdravotníctva preto rozšírilo možnosti COVID-19 infolinky.


Na očkovanie môžete registrovať seba alebo vašich príbuzných aj na čísle 0800 174 174 (zo zahraničia +421 270 074 174). Zavolať na tieto čísla môžete aj pri zmene termínu očkovania, ale aj testovania, v rámci odberných miest v pôsobnosti rezortu.

„Odporúčame však na registráciu na očkovanie využívať prioritne registračný formulár https://www.old.korona.gov.sk/covid-19-vaccination-form.php. Ten môžu vyplniť aj príbuzní. Pri registrácii môžu zadať svoj e-mailový a telefonický kontakt (mobilné číslo).  Kapacity infolinky tak zostanú voľné pre ľudí, ktorí nemajú inú možnosť prihlásenia sa,“ uviedla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Menu infolinky ministerstva zdravotníctva:


(možnosti zaznejú po vašom zavolaní)

1 – informácie k aktuálnym opatreniam

2 – zmena v požiadavke na testovanie


3 – zmena v požiadavke na očkovanie

4 – registrácia na očkovanie (prioritne pre osoby 85+)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *