Správy

Ocenili 52 pedagógov, ktorí skúsenosťou ovplyvňovali mladších a dokážu ich varovať pred chybami

Banskobystrický samosprávny tento rok ocenil prácu 52 pedagogických zamestnancov a zamestnankýň.

Učitelia stredných škôl a gymnázií, majstri odborných predmetov či vychovávatelia v školských internátoch z celého kraja sa aj v sprievode riaditeľov a riaditeliek tento týždeň zúčastnili stretnutí, ktoré zorganizoval Banskobystrický samosprávny kraj s cieľom poďakovať im za dlhoročnú prácu a prínos v práci s mládežou.

Župa BBK opäť ocenila pedagógov za ich celoživotnú prácu/foto: BBK

Oceňovanie pedagogických zamestnancov pri príležitosti ich odchodu do dôchodku sa konalo po druhý raz, tento rok si ocenenie vyslúžilo spolu 52 ľudí.


„Dovoľte mi vyjadriť presvedčenie, že progres a blahobyt celého národa nikdy neboli tvorené iba z práce niekoľkých historických dejateľov. Práve naopak – tí, ktorí svojou každodennou odovzdanou prácou po troške ovplyvňujú svoje okolie, stoja za tým, že sa naša spoločnosť vyvíja a rastie,“ povedal vo svojom príhovore Ondrej Lunter, ktorý ocenenia odovzdával.

Župa BBK opäť ocenila pedagógov za ich celoživotnú prácu/foto: BBK

„Napriek tomu, že povolanie pedagóga je jedno z mentálne najnáročnejších a zároveň má bezprostredný dosah na hodnotové nastavenie ľudí, ktorí o pár rokov budú formovať túto spoločnosť, je v dnešnej dobe jedno z najviac nedocenených, čo sa s ľútosťou odráža aj na finančnom ohodnotení,“ doplnil vicežupan.

Podpredseda BBSK ocenených vyzval, aby ich oficiálny koniec profesijného života neodradil od snahy pričiniť sa o usmerňovanie budúcnosti našej spoločnosti.

„Bol by som veľmi nerád, ak by ste nadobudli pocit, že vaše skúsenosti a názory nie sú viac potrebné, že o ne nie je záujem. Pretože to tak nie je. Vy ste tí, ktorí nás – skúsenosťou mladších – dokážu varovať pred chybami a skratkovitými riešeniami prinášajúcimi krátkodobé blaho, no dlhodobú strasť.“

Mnohé školy Banskobystrického samosprávneho kraja sa pravidelne objavujú v popredí rebríčku stredných škôl. Tohtoročné oceňovanie pedagogických zamestnancov nadviazalo na minuloročné podujatie a kraj má ambíciu v tomto oceňovaní pokračovať .


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *