Od začatia stavby domu po nasťahovanie sa vás čaká množstvo práce

Dalito.sk/ilustračné foto: Leszek Glasner / Shutterstock.com
PR -

Keď sa rozhodnete postaviť si rodinný dom, od tohto rozhodnutia až po okamih, keď sa do domu nasťahujete, ubehne množstvo času. Je to dlhý proces, ale vo výsledku stojí za to. Veď mať vlastný rodinný dom postavený a zariadený podľa seba, to je predsa snom mnohých.

Zo začiatku sa zdá, že to ide pomaly

Obzvlášť, keď sa ešte len formujú základy a hrubá stavba, to vyzerá ako nekonečný proces. Vtedy je bývanie v novom dome často v nedohľadne. Alebo sa tak aspoň javí. Akonáhle sa však začne stavba uzatvárať a vy pomaly začnete riešiť veci v interiéri, ako napríklad aký dizajn schodišťa zvoliť, aby ste si mohli povedať, že máte naozaj moderné schody, sťahovanie sa začne dostávať reálnejšie termíny.

Samozrejme, potrebujete ešte vymaľovať, položiť podlahy a dokončiť ostatné interiérové práce, ale potom už príde finále v podobe zariaďovania. To však nie je len o nábytku, ale aj o nevyhnutných spotrebičoch.

Najskôr myslite na naozaj nevyhnutné spotrebiče

Prvoradé budú určite spotrebiče v kuchyni, minimálne základná trojica, čiže chladnička, elektrická rúra a varná doska. V súčasnosti je však populárny trend mať čo najviac spotrebičov zabudovaných do kuchynskej linky, takže zväčša si ľudia „poriešia“ hneď aj umývačku riadu, mikrovlnnú rúru, či kávovar.

Pre chod domácnosti je dôležitá aj práčka. Áno aj sušička je užitočným pomocníkom v domácnosti, ale ak máte kde sušiť prádlo aj bez nej, môžeme ju rátať len ako „doplnkový“ spotrebič. Zoznam tých naozaj základných spotrebičov do domácnosti môžeme ukončiť kvalitným Miele vysávačom. Poriadok sa predsa musí udržiavať v každej domácnosti. Samozrejme, pre niekoho môže byť základným spotrebičom aj televízor, ale väčšina z nás bez neho aspoň chvíľu vydrží.

Keď už máte všetok esenciálny nábytok a spotrebiče, môžete sa sťahovať a začať bývať v novom. Teda v prípade, že je to vaše prvé vlastné bývanie a sťahujete sa od rodičov, mali by ste si ešte spraviť nákup, nech im neodnesiete aj posledné strukoviny, čo u nich nájdete.