Odvážne a úprimne Igorovi Matovičovi: „Každým vašim statusom sa Slovákom vyhrážajú viac a viac Hej Slováci smrťou, vápnom, plynom…”

Dalito.sk je portál, ktorý žije život v súvislostiach. Roky písal o inšpiratívnych ľuďoch, ktorých aj vaša vláda dávala ako príklad, že keď človek chce, dokáže takmer všetko, aj pre Slovensko.

Na Dalito nájdete množstvo informácií o vedcoch a ich výskumoch, rozhovory s ľuďmi, ktorých ste aj Vy označili za tých, ktorí pre Slovensko urobili oveľa viac ako ktokoľvek iný.

Napríklad aj o vedcovi, ktorý pre Slovensko v čase pandémie vynašiel test na COVID-19, dlhoročný zahraničný Slovák, len mal to šťastie, že v najhoršom čase ostal na tej správnej strane hranice. Aj Slovensko. Slovenský vedec sa k tomu ešte snaží do roku 2023 sprístupniť test, ktorý eliminuje chyby pri diagnostike rakoviny 

Za tri mesiace sa Slovensko zmenilo, aj Dalito. Lebo cítim, že musí dávať priestor slušným ľuďom, ktorí sú v ťažkej, naozaj veľmi ťažkej životnej situácii, lebo prišli podľa nich o dôstojnosť a základné ľudské práva. Tí ľudia to totiž potrebujú.

Ako šéfredaktorka Dalito.sk verím, že príde ešte čas, kedy sa k hlavnej myšlienke portálu budem môcť vrátiť, lebo to je môj skutočný život. Lebo Dalito.sk je pre slušných, rozhľadených ľudí so zdravým rozumom, bez ohľadu na sociálne pomery. Jednoducho pre tých, ktorí nechcú len natŕčať ruku, nechať sa viesť, ale za svoj život prevzali plnú zodpovednosť.

Dlho som zvažovala, či mám zverejniť to nižšie, čo nielen do redakcie Dalito.sk, ale aj pod príbehy Slovákov o ich životných príbehoch počas pandémie na Slovensku, či aj osobne, aj keď anonymne, píšu “tiež Hej Slováci” a celý týždne už mažem. Najrýchlejšie a najčastejšie chodia práve po vašich statusoch na FB o jednotkách nakazených v štátnych karanténach.

Chápem aj to, že na Slovensku podľa vlastného slovenského výskumu žijú státisíce psychicky chorých ľudí, ktorí sa neliečia. Chápem, a viem sa vcítiť aj do toho, že je za tým často ich životný osud plný smútku a sklamaní, ale každým vašim statusom tých „nebezpečných“ pribúda viac a viac, až to začína byť pre určitú skupinu Slovákov mimoriadne nebezpečné a začínajú sa naozaj báť.

Ataky hej Slovákov práve po vašich statusoch nebezpečne naberajú na sile a nenávisti, za ktorú by sa fašisti určite nehanbili. Ide z toho strach a slušní Slováci sa začínajú naozaj báť. Najprv to bude „ten Slovák za hranicami”, neskôr sused? Suseda? Ich deti? Kolega? Brat? Sestra? Veď nás všekých čaká naozaj ťažká doba, najhoršia od 30 rokov, pred vojnou. Lebo 11. prikázanie: Nebuď ľahostajný!

Pred dvoma hodiny ste zverejnili nový status na FB:

„Za včera opäť len 2 prípady a opäť už tretí deň za sebou v karanténnych centrách. Povedané inak – 3 dni sme na Slovensku nezachytili žiadny prípad okrem 3×2 prípadov v povinnej štátnej karanténe,) #OdvážneÚprimnePreĽudí

Ako občianka Slovenskej republiky, ktorá uviazla za hranicami a šéfredaktorka Dalito.sk som sa rozhodla aj ja, podľa vášho vzoru odvážne, úprimne a pre ľudí na Slovensku zverejniť iba minimálnu vzorku, ktorá do redakcie prišla po vašom poslednom statuse s tým, že okamžite, ako mi budú vrátené moje základné ľudské práva občianky Slovenskej republiky, podám niekoľko trestných oznámení. A potom uvidím, ako ďalej. Lebo tí slušní a pracovití ľudia si to zaslúžia. Lebo 11. prikázanie: Nebuď ľahostajný!

Nech sa Vám všetko zlé vyhýba, pán premiér. Prosím Vás, za všetkých slušných občanov Slovenskej republiky, už s tým prestaňte, už ste jednotka možno aj na svete, už nemusíte nič, ani strašiť. Už je to OK. Teraz sa začínajú báť slušní ľudia, na ktorých ste ukázali prstom, budú potrebovať aj vašu pomoc, všetkých slušných politikov na Slovensku. #OdvážneÚprimnePreĽudí

Lebo aj toto je už dnešné Slovensko po troch mesiacoch, komentáre o plyne a vápne sú už úplne nepublikovateľné:

Anonymný čitateľ: Odkaz aj pre Slovenku, samoživiteľku s rakovinou prsníka a matku 3 detí, pod jej otvoreným listom dnes 10:43:

“Jana Culková, Martin, čítajte pozorne! Premiér MAtovič pracuje pre 5,4 mil. obyvateľov Slovenska, pre ľudí, ktorých životmi a zdravým nechutné osoby ako ste vy opovrhujú!
My na Slovensku sme boli v karanténe, rešpektovali pravidlá, ale vydierači, psychopati a mentálne poškodené osoby ako ste vy a tá nechutná krachujúca prevádzkovateľka tohto podradného webu, nám otravujete životy, lebo vám sa nechce rešpektovať a dodržiavať nami stanovené pravidlá!

Ste hrozba! Ste zlo, ste satan, ktorý myslí len na seba!
Dajte do titulky svoju fotku, nech vidíme ksicht zla, ktoré sebecky myslí len na seba, považuje sa za pupok sveta ktorému sa kaáždý bude prispôsobovať! Nie nebude!
Skôr sa zamyslite nad tým, koľko nás stála liečba vašej rakoviny, či ste odviedli toľko na zdravotnom poistení, aby vám to stačilo čo i len na mesiac terapie, alebo zatiaľ ste len čistý vysávač verejných peňazí, ktorý si diktuje podmienky!

Skúšajte citové vydieranie. Je to váš problém, vaša slobodná voľba nerešpektovať dané pravidlá. Ste to vy kto sa má ospravedlniť všetkým za tú nenávisť, bezohľadnosť, aroganciu, pokrytectvo a sevbeckosť ktorú prejavujete voči Slovensku, obyvateľom Slovenska! Ste upír! Toxický rovnako ako toxický a karcinogénnyje tento podradný dalito web. Ste všetko negatívni, hnusní, zlí ľudia, ktorí vedia šikanovať len druhých. Vy sa nepýtate čo vy môžte urobiť pre druhých, celý život je len o tom, kto čo má urobiť pre vás!

Kto chcel, kto nemá v hlave nasraté, dávno je na Slovensku. Kto má v hlave nasraté, vypisuje 2,5 mesiaca nenávistné články s vyhrážkami, s vydieraním, s osočovaním, s nenávisťou požadujúc, aby sa všetci prispôsobili hlavám nasratým. Zvykajte si. Nie ste na svete len vy a my všetci otroci pre vás.

Mali ste možnosť. Vybrali ste si stranu zla a nenávisti. Neboli ste ochotná splniť ani jednoduché podmienky. Tisíce ľudí ich splnilo. Vy si zaslúžite maximálne opovrhnutie! Obe ste maximálne sebecké, egocentrické nenávistné toxické chudery!”

Anonymný čitateľ: Jeden z vymazaných odkazov pod listom Slováka, ktorý ostal v Prahe s manželkou bez detí, lebo ho tam vyslala zamestnávateľ – slovenská firma, ktorá rozbieha biznis v Českej republike. Slovák, ktorý v zahraničí pracuje aj v prospech Slovenska dnes o 11:07.

Po nejakej dobe o týchto psychopatoch sa budú robiť diplomovky. Stráviť 2,5 mesiaca šírením nenávisti, zla, preukazovať maximálnu možnú mieru sebeckosti a to len kvôli tomu, že sú občania EÚ, oni žiadnych 6-14 dní na naše náklady v karanténe nebudú.

Toto jedného dňa bude definícia idiotizmu.
Tento web sa dostane do učebníc, ako miesto koncentrácie idiotov, ktorí štia proti vetru a vyrevujú, že sú obšťatí obšťatí a poukazujú na vinníkov, kto ich obšťal. To že sa obšťali sami, v ich obmedzenosti nedokážu pochopiť. Viac niet čo dodať.

Niekto sa oháňa tým, že je Európan a občan taký ako všetci ostatní a zároveň odmieta dodržiavať pravidlá rovnaké pre všetkých.
Peter Svoreň nabudúce rešpektujte a dodržiavajte pravidlá platné pre všetkých! Pokúste sa vo svojej nadutosti aspoň štipkou zostávajúcej mozgovej hmoty ktorá vám ešte zostala, myslieť na to, že nie ste na svete len vy a vaše problémy ale že sú tu aj iní ľudia, ich problémy, ich zdravie, ich životy a vy ako píšete občan EÚ nemáte žiadne, ale naozaj žiadne právo ohrozovať zdravie, životy druhých, stáť nad pravidlá.

Rovnako vo vašom demagogickom článku ste nenapísali, že hranice uzavrelo aj Česko, dokonca výrazne prísnejšie ako SLovensko. Ale je všetkým jasné a zrejmé, že vy občan EÚ, bez najmenšieho zaváhania by ste neváhal šíriť infekčnú smrtelnú chorobu, lebo vy ste Peter Svoreň, NADčlovek!

Práve kvôli psychopatom ako vy máme políciu, máme vojsko, aby vám jasne a dôrazne ukázali, kde je vaše miesto, keď už ste taký istý občan ako ktokoľvek iný. Plačkajte si, že aj na vás platili a platia rovnaké pravidlá ako na všetkých ostatných!

Tento web je strašný dojáčik. Zbierka psychopatov vyplakávajúch nad svojim osudom, že sa svet netočí okolo nich a sú tu aj iní ľudia, majú tiež svoje práva. Bác, kopkajte nožičkami. Netočí sa vesmír okolo vás. Žlč, jed, zlo, nenávisť, to je tak jediné čo dokážete produkovať. Peter Svoreň, sebeckosť, egocentrizmus, samoľúbosť, bezcitnosť. Občan EÚ.”

1 reakcie na Odvážne a úprimne Igorovi Matovičovi: „Každým vašim statusom sa Slovákom vyhrážajú viac a viac Hej Slováci smrťou, vápnom, plynom…”

  1. Wow! Nemam slov. Taketo reakcie “ludi” su dovodom, preco sa uz na Slovensko nechcem vracat. Zila som v roznych krajinach, ale nikde som nezazila tolko nevrazivosti a zloby medzi ludmi ako na Slovensku. Je mi z toho smutno, ale nezostava mi nic ine, len to zobrat ako fakt a verit, ze sa kazdemu vrati to, co dava.