Správy

On to spustil, „inteligentnú karanténu“, ale iba pre niektorých, občanov SR ďalej rozdeľuje do skupín a deportuje

„Tiež premiér“ z OĽANO, ktorý rozdeľuje občanov SR do rôznych kategórií, výnimiek, podskupín a skupín, podľa veku, vzdelania, zamestnania, druhu športu… dnes vytvoril ďalšiu „prijateľnú vrstvu pre SR“.

Do domácej karantény môžu iba tí, čo majú techniku s Androidom. Ostatných naďalej deportuje do štátnych karantén, kde mieša chorých so zdravými. A svet sa na to pozerá. Beznádej slovenských občanov sa tak stupňuje. Dalito.sk už vie o slovenských občanoch, ktorí prosia o pomoc už aj ostatné štáty Európskej únie, aby im pomohli.

Oznámil to cez Facebook, bez oficiálnej tlačovej správy Úradu vlády SR.


Na svojom FB oznámil:

„DOMÁCA KARANTÉNA : SPUSTENÁ?

RIEŠENIE: Ľudia nemôžu viac čakať, a preto nebudeme viac čakať … t.j. spúšťame domácu karanténu aj do času, kým prídu súhlasy od Apple a Google.


PODMIENKY: Presne tie isté, ako boli zverejnené (viď nižšie vizualizáciu), len v bode 4 cestovateľ navyše podpíše jedno vyhlásenie, čím zoberie na vedomie, že aplikácia zatiaľ nie je autorizovaná Apple a Google a preberá preto na seba riziko s tým spojené – samozrejme – len, ak chce ísť do domácej karantény miesto do štátnej.

POZOR! Aplikácia eKaranténa sa dá stiahnuť len do mobilov s operačným systémom Android (do iPhonu bude možné aplikáciu stiahnuť až po schválení).

KDE A OD KEDY: Zatiaľ len na hraničnom prechode BERG od 19:00 soboty, 23. mája 2020. O pridaní ďalších prechodov bude Policajný zbor postupne informovať.


PS: Od zajtra postupne spustíme možnosť odchodu zo štátnej karantény do domácej karantény – za rovnakých podmienok – čo pôvodne ani nebolo v pláne,)“

#OdvážneÚprimnePreĽudí

Prezidentka SR Zuzana Čaputová naďalej mlčí a na deportácie nereaguje.Komentáre (1)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *