Správy

Opäť spustili zoznam daňových dlžníkov v SR

Finančná správa zverejnila aktualizované zoznamy nedoplatkov na portáli OverSi.gov.sk ako aj informácie o daňových dlžníkoch na svojom portáli. Podnikatelia a občania sa tak jednoduchšie dostanú k týmto informáciám a nemusia o ne žiadať pre účely využitia ostatných orgánov verejnej moci.

Po vypuknutí pandémie nového koronavírusu sa na základe lex korona zákona prestal aktualizovať zoznam daňových dlžníkov.

„Finančná správa tak chcela zabrániť potenciálnym negatívnym dôsledkom na niektorých daňovníkov. Ustanovenia o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti sa však medzičasom na základe rozhodnutia legislatívneho zboru skončili,“ uviedla Martina Rybanská, hovorkyňa FS SR.


Finančná správa aktualizovala údaje o nedoplatkoch k 31.12.2020 na portáli OverSi.gov.sk. Aktualizovaný bol aj zoznam daňových dlžníkov na portáli finančnej správy, ktorý nájdete TU.

Fyzické a právnické osoby od decembra 2019 nemusia sami iným štátnym/verejným inštitúciám predkladať potvrdenia, že nemajú nedoplatky voči daňovým a colným úradom.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *