PR články

Oplatí sa poistenie zodpovednosti za škodu pri ceste do zahraničia?

Cestovné poistenie by vás bezpodmienečne malo sprevádzať pri každej ceste do zahraničia. Okrem krytia liečebných nákladov vám však poistenie na cesty môže poskytnúť aj rozsiahlejšiu ochranu, ktorá zahŕňa aj vašu zodpovednosť za spôsobenú škodu.

Neúmyselne na svahu zrazíte iného lyžiara, v múzeu rozbijete drahý predmet alebo vaše deti v reštaurácii poškodia nábytok. Toto sú všetko škody, ktoré sa môžu vyšplhať do niekoľkých stoviek eur. S poistením zodpovednosti za škodu, ktoré si môžete uzavrieť v rámci cestovného poistenia, sa takýmto výdavkom môžete spoľahlivo vyhnúť.

Bez poistenia zodpovednosti ani na krok

Tento typ pripoistenia vás bude chrániť v situáciách, keď spôsobíte škodu tretej osobe. Nešťastná náhoda sa môže stať naozaj kdekoľvek, a preto sa toto pripoistenie odporúča nielen pre rodiny s deťmi a lyžiarov, ale aj pre ostatných dovolenkárov.

Ak si však toto pripoistenie uzatvárate v rámci cestovného poistenia pri pracovnej ceste, majte na pamäti, že sa vzťahuje iba na škody spôsobené v súkromnom živote. Ak spôsobíte škodu ako zamestnanec, s poistnou ochranou z cestovného poistenia rátať nemôžete.

Porovnávajte a ušetrite

Zodpovednosť si môžete pripoistiť až v 9 poisťovniach, pričom každá poisťovňa má individuálne nastavené limity a tiež prípadné výluky. Preto sa určite oplatí porovnať všetky dostupné ponuky. Nemusíte však chodiť z poisťovne do poisťovne. Stačí, ak navštívite stránku pre online porovnanie cien cestovného poistenia, cez ktorú si novú poistku aj ľahko uzatvoríte. Na vygenerovanom prehľade všetkých ponúk si veľmi jednoducho vyberiete presne tú ponuku, ktorá vám najviac vyhovuje.

Na stránke spoločnosti Netfinancie, ktorá poskytuje porovnanie cien poistenia online, si môžete uzavrieť aj ďalšie typy poistení. Okrem toho tu nájdete aj množstvo užitočných a aktuálnych informácii zo sveta poistenia a finančníctva. Ak teda hľadáte nové poistenie a uspokojíte sa len s tými najlepšími službami, spoločnosť Netfinancie vás určite nesklame.

Pri nehode s lesnou zverou môže pomôcť aj poisťovňaKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *