Otvorene Matovičovi: „Svet počúva aj vás a raz sa to vráti.”

Dalito.sk/Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO)/foto: ÚV SR

Som zahraničná Slovenka. Zdravá aj dnes. Informácie o miešaní zdravých s chorými v karanténnych centrách, ktoré sa začína už na hraniciach „v zhromaždiskách“ Slovákov, pokračujú deportáciou a zavŕšené sú ubytovaním v štátnych karanténnych centrách pokope a nie doma ako v iných štátoch, ma desia. Každý deň sa modlím, aby tam žiadny rodák, ktorý sa na Slovensko vracia zdravý rovno z karantény neochorel a napríklad neskôr aj nezomrel. Lebo Matovičová vláda vlastnú štátnu karanténu nezvláda a tým ohrozuje svojich občanov. Premiér Matovič tomu hovorí, že eliminuje nákazu.

Pritom iba dovŕšil to čo začal Pelle. Rozdelil vlastných občanov na „MY-dobrí doma“ a „ONI zlí-zo zahraničia“. Nevídané v celom rozvinutom  svete.

Podľa tlačového oddelenia SaS sa ministri za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) zdržali pri hlasovaní o povinnej štátnej karanténne, pretože s ňou nesúhlasia. Proti bola aj vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

S otvorenými ústami som počúvala Pelleho pred voľbami o zahraničných Slovákov a ich bublinách. Cestovala som domov, aby som volila nádej a zmenu (dane a odvody platím na Slovensku). S otvorenými ústami som počúvala aj to, že predsa Pelle nebude testovať každého, kto má „soplík“, s pritakávajúcim hlavným hygienikom SR Mikasom, na ktorého sa dnes s takou dôverou obracia aj Matovič.

Túžila som po zmene, volila som nádej…. Presne tých, ktorí pred voľbami vzývali k zahraničným Slovákom, aby zmene pomohli. Presne tých, ktorých dnes už aj nová vláda označuje „ONI“. Ide z toho strach, dokonca aj o život. Tie nenávistné reakcie primitívnych „MY-dobrí doma“ mi pripomínajú históriu spred 78 rokov. V jednom súhlasím s premiérom, vždy sme boli národ holubičí, aj k vlastným.   

S otvorenými ústami dnes počúvam už aj Matoviča, presne toho Matoviča, ktorý sľuboval spôsoby SMERu poslať do zabudnutia. Tieto dni ma naučil najviac v živote. Nikdy na to nezabudnúť, ako nás rozdelil. Nikdy.

Dúfam, že Matoviča počúva celý svet, aj tie hlavy štátov, ktorých krajiny dáva populisticky ako príklad, ako to vraj nezvládajú, pritom k nim  lietadlami vozia najťažších pacientov s COVID-19, lebo sú pripravení a chcú pomôcť.  Aj Nemci aj Česi podali pomocnú ruku aj Francúzom. A čo im ironicky odkázal Matovič? Nech pošlú pacientov, ale aj s personálom, že im „vraj rád potom pomôže.“ Strašne som sa hanbila. Za Matoviča, ktorému štátnu kasu napĺňa na Slovensku aj francúzska automobilka.  

Inak pán Matovič, keď si už kopete do susedného Česka, tušíte vôbec o tom, že Česká republika,, ako jedna z troch krajín sveta dostala od USA aj experimentálny liek Remdesivir? To „najlepšie“ Slovensko, ten „strom“ v Európe, ako nám hovoríte, na to môže zabudnúť. Definitívne. Každému súdnemu človeku je jasné prečo.

Inak, deň dozadu bol v CNN český minister zdravotníctva ako príklad toho, ako to vraj výborne zvládajú v Česku. Nie Matovič, podľa ktorého to tam nezvládajú, ale český minister Adam Vojtěch.

Pán Matovič, ak nechcete krajine ešte viac škodiť, s tými smeráckymi populistickými rečami by ste mali skončiť.  Slovensku sa to môže veľmi vrátiť. Aj Francúzi sú veľmi hrdý národ, a nielen oni. Raz budeme potrebovať možno pomoc aj my, Slováci. A vďaka Vám môže byť veľmi oklieštená.

Smejete sa z najrozvinutejších krajín, že začínajú uvoľňovať opatrenia? Ešte pár dní dozadu ste klamali, že to ako prvé v Európe robí Slovensko, lebo to vraj výborne zvláda.

Dnes sa už smejete tým, ktorí ich uvoľňujú. No, lenže tieto krajiny za dva týždne pre stabilizáciu zdravotníctva urobili toľko, koľko ste vy vypustili iba lacných, ale aj životu nebezpečných  „myšlienok“.  

To, čo hovoríte počúva aj Európska únia, u ktorej už prosíkate o desiatky miliónov eur na záchranu slovenskej ekonomiky. Bolo by naozaj spravodlivé, ak by ich rozdeľovala podľa spolupatričnosti jednotlivých krajín. Čo si myslíte, koľko by nám podľa toho kľúča poslala únia? Lebo tak by to bolo spravodlivé. Priateľa spoznáš v núdzi. Presne podľa toho, ako sa zachoval v najťažších časoch. Áno, aj EÚ to poondila, ale vraj chce všetko napraviť.

Slovákov rozdelil na “MY a ONI” Pelle, pohŕdanie medzi rodákmi výdatne polieva aj Matovič. Vždy ma desila história, dnes ma desí budúcnosť. Je mi smutno, ako sa celkovo správame v najťažších chvíľach Európy  od II.  svetovej vojny. Modlím sa za všetkých slušných a normálnych Slovákov, aby sme sa opäť, tak ako kedysi, nestali čiernym bodom Európy, ktorý nebudeme vedieť zo seba zmyť celé desaťročia.

Pán premiér, tak len aby sa nezabudlo, keď už sme vraj najlepší v Európe. Lebo kto bude skutočným víťazom, to ukáže až budúcnosť, zdravotná aj ekonomická.

P.S.1. Mimochodom, pán Matovič, keď už toľko chválite tú Čínu, ako to zvládla. Pozrite si aspoň posledných Reportérov na ČT. Ako predkrm napíšem iba jeden fakt. Fotografie odhalili 40 tisíc urien s obeťami koronavírusu, čo je za dva týždne 12x viac obetí ako uvádza Čína.

P.S.2. Pán Matovič, a viete o tom, že vaša nová vláda už maže komentáre nespokojných (nie vulgárnych) zahraničných Slovákov na FB MV SR a MZV SR rovnako, ako to robil aj SMER-SD? Tých zahraničných Slovákov, ktorých ste prosili, aby volili zmenu a dnes ich deportujete do štátnych karantén mimo domova bez ich súhlasu a ešte si to aj necháte zaplatiť?

(Ak vás tento článok zaujal, jeho autorovi alebo redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)

1 reakcie na Otvorene Matovičovi: „Svet počúva aj vás a raz sa to vráti.”

  1. Neviem či bude Slovensko čierny bod Európy, ale pre mňa už ostane. Myslím že toto správanie voči zahraničným Slovákom ostane vo mne navždy ako hlboká rana smútku a sklamania z vlastného národa. Nemyslím, som si istá…