Otvorený list I. Matovičovi: „Mám 48 rokov, 3 deti, 72 ročnú mamu a rakovinu prsníka. Aj na mňa ste ukázali prstom, niečo mi dlžíte, pán premiér.“

Dalito.sk/FB Igor Matovič 11. mája 2020 s textom: "ĎAKUJEM všetkým gratulantom ... aj tomuto najväčšiemu dnešnému prekvapku,)"/foto: zdroj FB IM
DALITO -

Už som konečne doma. A ja som človek, za ktorého osud nesie zodpovednosť náš premiér, vláda a krízový štáb. Za matku, ktorá nemohla ísť na pohreb svojmu synovi, za manžela, ktorý nemohol za manželkou, ktorá potratila, mnohí, ktorým nikto doteraz nepovedal úprimné prepáčte, je nám to naozaj úprimne ľúto, lebo áno, došlo k mnohým chybám.

Toto je môj príbeh.

Keď sa v marci objavila kríza s koronavírusom, pomaly som sa chystala z Nemecka na Slovensko. Nie pre to, že Slovensko je bezpečnou krajinou, nie ako navrátilec či utečenec, jednoducho preto, že sa posledných 10 rokov pravidelne vraciam ako samoživiteľka za rodinou, ako turnusový pracovník.

Nevenovala sa nám žiadna pozornosť až doteraz. Panika z médií,  ale spôsobila, že začali ľudia útočiť na nás a začali nás vnímať ako bezpečnostnú hrozbu a nepriateľov.

Od roku 2013 mám onkologické problémy, potrebovala som sa dostať aj na vyšetrenie. Tlak pribúdal rovnako, ako neistota z korony. Stále som si vravela vydržíš a uvidíš. Bála som sa aj, aby niekto neútočil na moju rodinu kvôli mame, ktorá “sa vrátila z Nemecka”. Bála som sa aj toho, aby som neostala niekde zablokovaná bez práce.

Potom stopli aj prepravu do zahraničia, prišli opatrenia a štátne karantény. Popri stupňujúcemu sa tlaku a nevraživým útokom ľudí za asistencie vlády, krízového štábu a premiéra Matovičasa sa voči nám v podstate vyhlásila vojna.

Ničím potvrdené “dôkazy” o oprávnenosti štátnej karantény, ochrana obyvateľov doma na úkor nás, ktorí sme sa nemohli nijako brániť a ani sa vrátiť domov ma ničili.

Čo vám tým chcem povedať, pán premiér?

Mám 48 rokov, 3 deti, 72 r. mamu a rakovinu prsníka. 20 rokov sa o nás snažím postarať a zrazu príde čas, keď sa stanem bezpečnostnou hrozbou aj pre vás?

Priniesla by som pliagu, som štekajúci pes spoza hraníc. Nechcela som nič iné, len sa vrátiť domov do domácej karantény a potom tak, ako vždy, objať svoje deti a rodinu. Namiesto toho som musela týždne v strese čakať na možnosť vrátiť sa a čítať tie vaše vyjadrenia.

Veď aj my sme matky od rodín, sú to aj muži od rodín, niekoho manželky, dcéry, synovia, otcovia a dedovia, občania Slovenska a Vy, pán premiér  krajiny, našej vlasti, upreli ste nám to pre nás najdôležitejšie v tých najhorších časoch. Byť so svojou rodinou. Viete, ako ako som sa cítila, keď sa človek po mnohých hodinách cesty vráti na naše hranice a potom ju po tme peši prekračuje ako zlodej a tŕpne na koho natrafí a či sa vôbec dostane domov?

Odkiaľ ste presvedčený, že máte právo chcieť “zachraňovať “občanov tým, že nás obetujete, tisíce ľudí a občanov vlastnej krajiny a urobíte z nás štvancov?

Kto vám na to dal právo?! Aká väčšina? Tí ľudia, čo blokovali hranice chceli to isté, len ísť za svojimi rodinami. Vystavil ste nás honu a tvrdíte, že to bolo na ochranu ostatných?

So všetkou úctou k Vám, ale naozaj nie som pes, ani repatriant, navrátilec, ani vypatlanec, ani nik iný, som matka a dcéra, žena a občianka svojej vlasti, ktorá sa volá Slovensko. Rovnako ako muži, ktorí boli na hraniciach, ktorí sa po piatich mesiacoch mohli vrátiť domov už iba ako psy, zlodeji a čakať, čo bude.

Ako premiér ste dali na svoj Facebook fotku so svojou rodinou, kým nás ste izolovali za hranicami alebo v štátnej karanténe a doslova podporovali nálady proti nám.

Niečo nám dlžíte, pán premiér, ospravedlnenie, lebo my sme covid nestvorili. Kedy sa postavíte verejne pred mikrofón a konečne poviete, že aj my sme občania Slovenskej krajiny, a že sa na nás spáchala krivda, chyby, udalosti, ku ktorým nikdy nemalo dôjsť?! Kedy?!

Mám 48 rokov, 3 deti,72 r. mamu a rakovinu prsníka. Aj na mňa ste ukázali prstom, niečo mi dlžíte, pán premiér.“

Jana Culková, Martin

1 reakcie na Otvorený list I. Matovičovi: „Mám 48 rokov, 3 deti, 72 ročnú mamu a rakovinu prsníka. Aj na mňa ste ukázali prstom, niečo mi dlžíte, pán premiér.“

 1. Jana Culková, Martin, čítajte pozorne! Premiér MAtovič pracuje pre 5,4 mil. obyvateľov Slovenska, pre ľudí, ktorých životmi a zdravým nechutné osoby ako ste vy opovrhujú!
  My na Slovensku sme boli v karanténe, rešpektovali pravidlá, ale vydierači, psychopati a mentálne poškodené osoby ako ste vy a tá nechutná krachujúca prevádzkovateľka tohto podradného webu, nám otravujete životy, lebo vám sa nechce rešpektovať a dodržiavať nami stanovené pravidlá!

  Ste hrozba! Ste zlo, ste satan, ktorý myslí len na seba!
  Dajte do titulky svoju fotku, nech vidíme ksicht zla, ktoré sebecky myslí len na seba, považuje sa za pupok sveta ktorému sa kaáždý bude prispôsobovať! Nie nebude!
  Skôr sa zamyslite nad tým, koľko nás stála liečba vašej rakoviny, či ste odviedli toľko na zdravotnom poistení, aby vám to stačilo čo i len na mesiac terapie, alebo zatiaľ ste len čistý vysávač verejných peňazí, ktorý si diktuje podmienky!

  Skúšajte citové vydieranie. Je to váš problém, vaša slobodná voľba nerešpektovať dané pravidlá. Ste to vy kto sa má ospravedlniť všetkým za tú nenávisť, bezohľadnosť, aroganciu, pokrytectvo a sevbeckosť ktorú prejavujete voči Slovensku, obyvateľom Slovenska! Ste upír! Toxický rovnako ako toxický a karcinogénnyje tento podradný dalito web. Ste všetko negatívni, hnusní, zlí ľudia, ktorí vedia šikanovať len druhých. Vy sa nepýtate čo vy môžte urobiť pre druhých, celý život je len o tom, kto čo má urobiť pre vás!

  Kto chcel, kto nemá v hlave nasraté, dávno je na Slovensku. Kto má v hlave nasraté, vypisuje 2,5 mesiaca nenávistné články s vyhrážkami, s vydieraním, s osočovaním, s nenávisťou požadujúc, aby sa všetci prispôsobili hlavám nasratým. Zvykajte si. Nie ste na svete len vy a my všetci otroci pre vás.

  Mali ste možnosť. Vybrali ste si stranu zla a nenávisti. Neboli ste ochotná splniť ani jednoduché podmienky. Tisíce ľudí ich splnilo. Vy si zaslúžite maximálne opovrhnutie! Obe ste maximálne sebecké, egocentrické nenávistné toxické chudery!