(pán) Glváč, poznáte túto anekdotu?

Dalito.sk/JUDr. Martin Glváč, podpredseda NR SR podpredseda Klubu poslancov NR SR za SMER - SD/FOTO TASR - Jakub Kotian
DALITO -

Dobrý deň (pán) Glváč,

slušne som pozdravila, pretože som slušný človek, no slovo „pán“ je v zátvorke preto, že ho používam voči ľuďom, ktorých si vážim.

Dlho som sa vyhýbala akýmkoľvek komentárom na politické témy, hoci názor mám a voliť chodím, pretože som veľakrát videla, ako to dokáže rozhádať rodiny a priateľov.

Toto však nie je o politike, toto je o charaktere a čestnosti. Ja naozaj neviem ako to v skutočnosti bolo. Som pripravená veriť, že ste „naleteli“ na dobre nachystanú situáciu. No slušný a charakterný človek nemá dôvod naletieť. A hlavne, nemá dôvod niečo tvrdiť a o pár hodín, pod ťarchou dôkazov, tvrdiť niečo iné. Médiá vás totiž úplne presne citujú a tie citáty zjavne poprieť neviete.

Poznáte túto anekdotu?

Chlap to v bare značne preženie, vôbec si nepamätá ako sa dostal domov, no ráno sa zobudí a manželka mu s úsmevom ponúka kávu, aspirín a raňajky. Keď sa čuduje, prečo je naňho taká milá, vysvetlí mu: „Včera nadránom ťa kamaráti opreli o dvere, zazvonili a zmizli. Bol si ožratý ako prasa, zašpinil si koberec aj pol bytu. No keď som ťa chcela vyzliecť a uložiť, začal si sa brániť – dáma, nesiahajte na mňa, som šťastne ženatý…“

A vy? Ako? Viete mne, nám, ukázať silu vášho charakteru? Som pripravená vás počúvať. Nikdy nesúdim z jednej strany, zatiaľ som však našla len tie presné citácie vašich výrokov, ktoré sa navzájom popierajú.

Ste podpredsedom nášho najvyššieho zákonodarného zboru. Jednej z troch najvyšších autorít tohto štátu. Mojej krajiny, krajiny, kde žijem a chcem žiť. Ale nechcem, aby ma „reprezentovali“ ľudia bez charakteru a hodnôt.

Ak viete preukázať, že ste čestný a dôveryhodný človek, urobte to. Počúvam. Ak to neviete urobiť, lebo nie ste, odíďte. Nenavrhujte ústavných sudcov, ne“reprezentujte“ aj mňa, jednoducho odíďte!

Autorka: Lucia Horváthová: Vyštudovala MFF UK, no hneď ako sa po Nežnej revolúcii dalo zmeniť profesijné zameranie, nastúpila ako medicínsky reprezentant do nadnárodnej farmaceutickej firmy, pre bytostnú potrebu kontaktu s ľuďmi. Prvé MLM firmy na Slovensku ju priviedli k motivačnej literatúre a sebavzdelávaniu. Je presvedčená, že komunikačné zručnosti by mali byť povinným predmetom už od základnej školy, že hľadať riešenia je lepšie, ako hľadať problémy, a že keď chce niečo zmeniť, musí začať od seba. Aktuálne pracuje ako projektový manažér.

Môže vás zaujať:

Začínam mať strach a migrantmi to nie je

1 reakcie na (pán) Glváč, poznáte túto anekdotu?

  1. nie je pripravena pocuvat, sejmula ho este v perexe. nezastavam sa Glvaca, ten je uz odpisany a je otazka casu kedy odstupi, ale bolo by lepsie keby kritici boli viac konzistentni