Pán minister Gröhling, štipnite sa. Verím, že to bolo len náhle zatmenie mysle

Dalito.sk/Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) predstavil svojich nových štátnych tajomníkov/foto: MŠVŠ SR

Tak som sa dnes 11,56 hod na tlačovej konferencii na ÚV SR dopočula, že minister školstva za SaS Branislav Gröhling si chce čo najskôr podebatovať s odborníkmi aj kolegami, aby sme čo najrýchlejšie do ako tak normálneho života vrátili tých, ktorí už COVID-19 prekonali alebo sú už zaočkovaní.

„Je veľmi dôležité, aby sme s pánmi ministrami pracovali aj na tých, ktorí sú už preočkovaní a ktorí už prekonali Covid-19 ako taký, aby sme vedeli zadefinovať na základe jednotlivých podmienok či už v okolitých krajinách alebo aj na základe epidemiologického tímu, že všetci títo ľudia sú už pripravení na ten normálnejší spôsob života a my by sme im ho mali dopriať. To by mala byť tá priepustka k tomu, aby sme sa vracali stále viac a viac k takému normálnemu spôsobu života,“ koniec citátu ministra školstva Gröhlinga zo strany Sloboda a Solidarita počas tlačovej konferencie na Úrade vlády SR.

Toto vyhlásiť pri počte zaočkovaných iba prvou vakcínou 150 959? Onemela som. Samozrejme, že Covid prekonala zodpovedná väčšina. Ale aj mnohí zľahčovači koronavírusu. Mali len šťastie, že covid prežili. Samozrejme, že sú tam najmä zodpovední, ktorí len mali práve pre pomýlených len smolu. Ale prosím netvárme sa že aj nezodpovední po prekonaní korony si dnes už neužívajú výnimky.

No a medzi očkovanými sú všetci takí, ktorí okrem zodpovednosti k životu sa nijakým spôsobom nezaslúžili o to, že sa už k vakcíne dostali a ešte sa aj podľa veku či zamestnania dostanú možno až koncom roka. Môžeme polemizovať o lekároch v pravej prvej línii, nie tých, ktorí pacientom v ambulanciách neberú už ani telefóny, ale takých, ktorí odmietli ošetriť klientov DSS, ktorí tam zomierajú v desiatkach.

Takže verím, že sa nedožijem opäť ďalšej slovenskej „atómovej bomby“ a že najmä politici z rozvinutých demokracií túto už len myšlienku zmetú zo stola. Ak to opäť nebude nikomu na Slovensku prekážať.

Alebo to teda bude znamenať to, že po tomto vyjadrení ministra  Gröhlinga sa teraz do terénu vyhrnú všetci zľahčovači Covid-19, len aby sa nakazili, však to s najväčšou pravdepodobnosťou aj tak prežijú a potom už aspoň pár mesiacov budú môcť žiť normálne, kým zodpovední budú stále sedieť doma? A k tom sa na Slovensku rozbehne čierny trh s vakcínami proti Covid-19, lebo zaočkovaným bude patriť svet, bez ohľadu na to, že v rade stále čakajú milióny zodpovedných? A popritom bude po nákupnom centre behať Cibulková, tesne pred letom do tepla, aby bola na fotkách na sociálnych sieťach „shik“?

Pán minister, prosím, štipnite sa. Ja už som sa. Verím, že to bolo len Vaše náhle zatmenie mysle pre nával práce. Opatrujte sa. Zatiaľ idem zisťovať, ako ste to mysleli, lebo vaše tlačové stále nereaguje na otázky.

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)