Šport

Pani „trénerová“! Adriane draftujú Svište!

Keď hrali jej hokejové Svište na Majstrovstvách sveta do 20 rokov, nemohla sa na to pozerať a napísala svoj názor. Medzi riadkami a veľmi otvorene odkazovala svojim Svišťom, aby napriek trénerovej „taktike“ nezabúdali na základné veci, ktoré ich tréneri učili v ich hokejovom projekte Svište. Slovenské stereotypy v reakciách nenechali na seba dlho čakať.

Veľmi sa teším, že všetkým neprajníkom, ktorí vtedy písali o tom, že tomu prd rozumie, ktorí sa pýtali čo v živote v hokeji dokázala, zanecháva jasnú odpoveď.

Písali aj to, že najprv nech niečo dokáže a potom  mudruje. A iné osobné invektívy…


Hokejový zázrak sa nekonal, no a čo! Bokroš ženie mládežnícky hokej do záhuby

A  Adriana Hosťovecká ich „vypočula“ a odpovedá. Aj keď vlastne ani neodpovedá, pretože v týchto dňoch, tak ako pred rokom, nemá čas na neprajnosť, lebo oslavuje. Jej ďalšie Svište draftujú do NHL!

Áno, presne tej Adriane Hosťoveckej, ktorá sa už nemohla pozerať na spôsob výchovy malých hokejistov na Slovane, vedeniu to jedného dňa povedala poriadne nahlas, nahovorila ďalších rodičov a odišli svoje deti vychovávať inde. Čo inde, ona na rozdiel od všetkých „najmúdrejších na nete“ reálne niečo urobila. Založila vlastný hokejový klub a oblúkom sa vyhla slovenskej hokejovej lige a svojich chlapcov nasmerovala rovno za hranice. Do českej, kde videla jedinú šancu, že malých hokejistov poriadne aj niečo naučia.

Nesmierne to Adriane prajem, nesmierne sa teším z aj „jej úspechov“, pretože okrem chlapcov sa pod nich výrazne podpísali aj ich rodičia.

Adam Ružička bol jednotkou juniorského draftu  2016 a minulý rok ho v riadnom drafte potiahlo Calgary Flames, zo včerajšieho draftu ide Martin Fehérváry do Washington Capitals  a to ešte uvidíme ako dopadne aj Max Čajkovič. A dorastajú ďalší.

To je najlepšia odpoveď na slovenskú neprajnosť a verím, že ďalšie ešte prídu. To je najlepšia odpoveď na to, že Adriana Hosťovecká sa k hokeju kedykoľvek môže vyjadrovať a DALITO jej na to dá kedykoľvek priestor. Lebo ona to vážne DALA!


Môže sa na DALITO vyjadrovať veľmi jasne napríklad aj k praktikám trénerov, ktorí prichádzajú do kontaktu s „jej Svišťami“.

Adriana, ešte raz, veľká gratulácia, tvojím bývalým zverencom aj tebe. Ste príkladom toho, že keď naozaj niečo nejde a človek chce, ide všetko. Lebo len tliachať v komentároch na internete naozaj nestačí.

Svište! Nech ste pre hokej kdekoľvek na svete, obrovsky vám držím palce. A prvej žene na pozícii prezidentky hokejového klubu na Slovensku a rodičom dnes už vyrastených „malých Svišťov“ prajem, užívajte si to zadosťučinenie a pocit úspechu. Ale ako vám v komentároch píše Adriana, teraz sa to len začne!

A keďže som Svište sledovala dlhé dlhé roky aj ako redaktorka športu RTVS a o mnohých z nich nakrútila dokumenty Keď vyrastiem… chcem vám aj do hokejovej Trnavy odporučiť nasledovné. Verte Adriane, dôverujte jej rovnako, ako jej dôverovali rodiny hokejových Svišťov. Ako ju poznám, bude to „bolieť“, ale ona naozaj vie čo robí a robí to celým srdcom.

Adrianu poznám od roku 1989 a viem, že pre vás urobí maximum a ešte ďaleko viac! Máte veľké šťastie, že ju v Trnave máte! Lebo hokej miluje, má ho v krvi a urobí pre vás všetko!

….a pani „trénerová, môže vás aj roztrhnúť, ale Adriana to vážne už DALA!

P.S. Adriana prepáč, ja som musela. A držím palce aj „Speeders“!


Môže vás zaujať:

Nech mi je dovolené mať svoj názor, aj na hokejKomentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *