Správy

Pápež mladým: „Máte to v sebe, aby ste kričali“, keď „my starší ľudia a vodcovia, často skazení, mlčíme“.

Pápež František vyzval v nedeľu mladých ľudí, aby sa nenechali umlčať, aby ich hlasy bolo počuť, keď starší ľudia a vodcovia mlčia, píše agentúra AP.

Pápežovo posolstvo prišlo pri príležitosti slávenia predveľkonočnej Kvetnej nedele a krátko po tom, ako katolícka mládež oznámila Vatikánu, že chce transparentnejšiu a autentickejšiu katolícku cirkev. Zároveň tiež len deň po tom, ako v Spojených štátoch a po celom svete mladí protestovali proti násilu páchanému strelnými zbraňami.

František povedal, že „pokušenie umlčať mladých vždy existovalo“ a dodal, že spôsobov, ako udržať mládež v tichosti, zastaviť ich od toho, aby do vecí zasahovali a pošliapať ich sny, je mnoho.


Mládeži odkázal: „Máte to v sebe, aby ste kričali“, keď „my starší ľudia a vodcovia, často skazení, mlčíme“.

Kvetnou nedeľou vstupujú kresťania na Slovensku, ale i vo svete do Veľkého či Svätého týždňa. Tento najstarší a najvýznamnejší sviatok kresťanského cirkevného roka, teda Veľkú noc, oslávia v tomto roku v rovnakom termíne veriaci katolíckej, evanjelickej a gréckokatolíckej cirkvi.

Katolíci si počas tohto dňa pripomínajú rozhodnutie židovskej rady o Ježišovej smrti a triumfálny vstup Ježiša do Jeruzalema, kde ho vítali palmovými listami a volali mu na slávu. O pár dní neskôr žiadali jeho ukrižovanie.

Počas Kvetnej nedele v rímskokatolíckych kostoloch kňazi posväcujú palmové alebo olivové ratolesti, v našich podmienkach sú to najčastejšie bahniatka.

Môže vás zaujať:

Mladí Európania neveria v Boha a Česi opäť vedú
Komentáre (3)

    Vaša reakcia

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *