Partnerovi to v spálni nejde? Riešením nemusia byť len tabletky

Dalito.sk/Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com
PR -

Neexistuje vzťah, v ktorom by sa počas rokov fungovania nevyskytli nejaké problémy. Ak vám niekto tvrdí, že sa so svojim partnerom nikdy nepohádal, určite nehovorí pravdu. Alebo sú spolu len pár týždňov.

Snažte sa problém riešiť hneď od začiatku

Sú krízy, ktoré spustí nejaký konkrétny čin jedného z partnerov, ale sú aj také, ktoré majú hlbšie príčiny. Takáto kríza môže vzniknúť aj vtedy, keď vám to „neklape“ za dverami spálne. Milostný život ku vzťahu patrí a aj keď si poviete, že to predsa nie je dôležité, len sa tým klamete.

Dlhodobá nespokojnosť s touto stránku vzťahu môže prerásť do vážnejších problémov. Obzvlášť muži však neradi hovoria o tom, keď pravidelne v posteli „zlyhávajú“. Mnoho žien sa v takýchto prípadoch trápi a myslí si, že je to ich vina. Nemusíte však patriť k ženám, ktoré vyzerajú, že špeciálne pre ne boli vymyslené úzke púzdrové šaty, aby ste svoju vinu vylúčila.

Nečakajte, že sa to nejako vyrieši. Nestane sa tak

V prvom rade je dôležitá komunikácia so svojim partnerom. Áno, niekedy sa zdá takmer nemožné, aby ste takéto niečo z muža „vydolovala“, ale ak nechcete čakať na to, že tento problém sám zmizne alebo (s oveľa väčšou pravdepodobnosťou) vám pomaly zničí vzťah, je treba začať pracovať na riešení.

Často muži o tomto nehovoria len preto, lebo im je nanajvýš nepríjemné ísť s týmto problémom k lekárovi, aby ich vyšetril a prípadne predpísal účinné tabletky na erekciu. Tento problém však možno vôbec nepotrebuje lekára.

Začať sa zdravšie stravovať nikdy nie je na škodu

Často sa totižto dajú takéto problémy vyriešiť zmenou stravovacích návykov. A pritom zdravo sa stravovať v súčasnosti nie je žiadny problém. V obchodoch nájdete celé regále so zdravými potravinami a moderné kuchyne a kuchynské spotrebiče robia z prípravy jedál rýchlu a jednoduchú záležitosť. Neexistuje preto najmenší dôvod pravidelne navštevovať stánky s rýchlym občerstvením, keď si môžete doma navariť rýchlo a chutne. A hlavne oveľa zdravšie.

Aj taká „drobnosť“ ako strava totižto dokáže zásadne ovplyvniť to, čo muž v spálni „dokáže“. Dôležité je vyhýbať sa mastným jedlám a prejedaniu sa. Naopak, ovocie, zelenina, ryby a vo všeobecnosti potraviny bohaté na selén a zinok, ktorý stimuluje tvorbu testosterónu, by mali byť pravidelnou súčasťou jedálnička vášho partnera.