Stĺpčeky

Pellegrini uprednostnil pri víruse „našich ľudí“, ostatných poslal na možnú smrť

Informácie, ktoré zverejnili denník Sme, Aktuality.sk alebo Denník N vyvolávajú hrôzu. Hrôzu z neľudskosti, ktorá evidentne v sociálnodemokratickej strane SMER-SD nemá obdobu. Zmeniť sa to už nedá, ale dá sa nezabudnúť. A nemali by ani ich voliči, najohrozenejšia a najzraniteľnejšia skupina koronavírusu, ktorú kosí hlava nehlava po celom svete.

Informácie o tom, ako v posledné dni pred odchodom z funkcie z rezervy predsedu vlády rozdal Peter Pellegrini v krajine, kde ani len zdravotníci nemajú ochranné pomôcky, desaťtisíce eur vybraných obciam, prevažne so starostami strany SMER-SD, či dokonca na sympózium dirigentov či Terchovskej hudbe, desia.

V krajine, kde vďaka strane SMER-SD netestujeme ľudí, kde chýbajú respirátory a iné ochranné pomôcky, kde chýbajú prístroje na záchranu ľudí, ktorým koronavírus rozožerie pľúca, je to najväčšia facka, akú som kedy pri výkone politickej funkcie zachytila. A to teda v našej krajine sme už naozaj zažili nevídané.


Mne to totiž príde rovnaké, ako keď v týchto najťažších časoch od druhej svetovej vojny musia zúfalí lekári v mnohých krajinách rozhodovať, ktorého pacienta nechajú zomrieť, a ktorého sa ešte pokúsia zachrániť. Oni si však museli, či chceli alebo nechceli, stanoviť jasné kritériá. Záchranu života tam, kde sa to možno ešte „oplatí“.

Peter Pellegrini podľa mňa urobil v najťažších časoch krajiny to isté, len s vlastnými kritériami. A tými boli „naši ľudia“. Hnus, aký pre mňa nemá v našej krajine obdobu.

Koronavírus je však mimoriadne spravodlivý. Neútočí totiž podľa výšky konta nakradnutých peňazí a ani odpracovaných. Vlastne žiadna smrť, rovnako, ako to zubatá ukázala pri bývalom predsedovi parlamentu, ktorý sa preslávil nielen „pôsobením v zdravotníctve“, ale najmä výrokom, vyhraj voľby a môžeš všetko. Nie, zubatá ukázala, že nie a karma sa už o spôsob postarala sama.

A ešte jeden postreh pre voličov Smeru, ktorí nič nepochopili ani v tých najťažších časoch. Bohužiaľ, tí najzraniteľnejší, najstarší. Váš milovaný Peter Pellegrini si aj pri vás a vašom zdraví zahral ruskú ruletu. Tak len, aby sa nezabudlo, že koronavírus zabíja prevažne ľudí po 60-tke. Naozaj pre vás urobil všetko? Lebo ani Terchovská hudba a ani žiadny dirigent už na cintoríne nikomu nepomôžu.  Ako povedal Pelle: „Pomôcť si už musí každý ako vie!“ … a potajomky pomohol hlavne „svojim ľuďom“.

… a áno čakám na urýchlené kroky novej vlády, ktoré to ešte možno vedia „zachrániť“. Prvé vystúpenie nového ministra zdravotníctva za OĽaNO Mareka Krajčího ma zatiaľ nepresvedčili. Snáď zajtra, lebo tu naozaj nie je už čas na 100 dní.


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *