Správy

Ples Prešovskej univerzity pre Mukačevskú ulicu

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove (PU) patrí k dôležitým spoločenským podujatiam v meste Prešov. Výťažok z tomboly tohtoročného plesu sa rozhodla univerzita venovať ľudom, postihnutým tragickou udalosťou na Mukačevskej ulici.

Národná kultúrna pamiatka a zároveň jedna z najvýznamnejších technických pamiatok na Slovensku –  Solivar Prešov už po štvrtý krát hostila Reprezentačný ples Prešovskej univerzity. Každoročne sa ho s obľubou zúčastnia desiatky hostí z radov zamestnancov univerzity, študentov ale i priateľov z externého prostredia.

Nebolo tomu inak ani tento rok, kedy sa 23. ročníka plesu zúčastnilo vyše 130 hostí, ktorých už tradične vítal hostiteľ večera rektor univerzity prof. Peter Kónya s manželkou. Noblesné dámy i pánov za hudobného sprievodu pod taktovkou doc. Karola Medňanského odprevádzali k stolom študenti odetí v dobových kostýmoch.


Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove/foto: PU

„Som rád, že ples našej univerzity, konajúci sa v týchto krásnych historických priestoroch Budovy skladu soli, už roky pozitívne rezonuje v Prešove a jeho okolí. Vzhľadom na tragickú udalosť, ktorá sa v závere minulého roka stala na Mukačevskej ulici  sme sa tento rok rozhodli venovať výťažok z tomboly týmto poškodeným,“ priblížil na úvod plesu rektor  Kónya.

O tom, že dané gesto uvítali aj návštevníci plesu svedčí vyzberaná suma vo výške takmer 1100 eur, ktorá bude prevedená na transparentný účet mesta Prešov. V tombole sa pošťastilo aj rektorovi univerzity, ktorý vyhral 2. cenu, no rozhodol sa ju venovať poškodeným z Mukačevskej ulice.

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove/foto: archív PU

„Prešovská univerzita ako organizátor podujatia i tento pri príprave programu využila šikovné kapacity z vlastných univerzitných radov. Tanečný parket na úvod patril študentom z univerzitnej tanečnej školy University dance center, ktorí sa  predstavili spoločenským  štandardným tancom. So svojím hudobno-tanečným číslom sa na parkete predviedol aj vysokoškolský folklórny súboru Torysa pod vedením doc. Vladimíra Marušina z Inštitútu hudobného a výtvarného umenia Filozofickej fakulty PU,“ uviedla hovorkyňa univerzity Anna Polačková.

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove/foto: PU

Program vyvrcholil vystúpením kapely Vidiek, ktorá bol hudobným hosťom večera.

Reprezentačný ples Prešovskej univerzity v Prešove/foto: PU


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *