Podľa seba súdim teba, Pavlínka

Tak som opäť dostala lekciu výchovy od pána premiéra Matoviča. Nevadí, zvykám si už od marca, že sa k obyvateľom správa ako k malým, nesvojprávnym deťom. Každý si z domu berieme do života svoje.

Tak dobre, pán premiér. Podľa seba súdim teba. Investícia a vidina rýchleho a vysokého zárobku do nejakej „Arca“? Nikdy v živote mi niečo také nenapadlo a ani nenapadne. Buď je teda Pavlínka chamtivá, alebo finančne naivná a negramotná. Ostáva mi už iba dúfať, že jej „investíciu“ nezaplatíme nakoniec my, daňoví poplatníci, odškodnením negramotných a chamtivých štátom, lebo to už by čo bolo, aby sme doplatili na takých nezodpovedných.

Podľa seba súdim teba, odkázal mi premiér. OK, tak čo je to za „vzťah“, že údajne milujúca žena súhlasí s tým, aby manžel na ňu prepísal všetok majetok a ešte aj podpísal zrušenie bezpodielového vlastníctva? To je podľa premiéra frajerina? To je pre Pavlínku prejav lásky? Mňa by taký chlap urazil. Vlastne by to už pre mňa nebol ani chlap. Alebo si to Pavlínka od vás pýtala? Ale potom sme zasa pri tej chamtivosti….

Môjho manžela volám „Skoro Dokonalý“. Samozrejme, nemôžem priznať, že absolútne, aby mu to nevstúpilo do hlavy, smejem sa s kamarátkami.

Podľa vyjadrení premiéra, bezpodielové vlastníctvo manželov, akoby bolo „skazené“ a frajer je ten, kto prepíše majetok na manželku. My sme do manželstva vstupovali ako partneri. V manželstve máme rovnaké práva vo všetkom a nepotrebujeme jeden druhému dokazovať cez peniaze, ako sa milujeme. Je nám to jasné do dnešného dňa.

Máme všetko spoločné a hotovo. Aj účet.  Nikto nemá pred nikým tajnosť, nikto si nič viac a ani menej nenárokuje. A po tých rokoch sme zodpovední jeden k druhému. Už sme veľkí a vyrástli sme. Ak chce niekto investovať, vždy rozhodujeme spoločne. Hovoríme tomu zodpovednosť, okrem toho, že sa navzájom zaujímame o seba. Áno, pán premiér, obaja pracujeme vlastne non-stop, aj po víkendoch.

Podľa seba súdim teba. Celé dni počúvam, aká je Pavlínka skromná a nenáročná žena. My, keď sme „zahájili naše manželstvo“, manžel mi posielal peniaze na domácnosť. Tajne som si ich odkladala a domácnosť financovala z vlastného zárobku. Chcela som ho prekvapiť, že ušetrené peniaze mu raz vrátim do centu (koruny). Len tak, pre dobrý pocit. Kamarátka sa smiala, že takú ženy ani nepozná a skôr pozná také, ktoré túžia potom, aby všetko prepísali muži na nich.

Keď tých peňazí bolo naozaj veľa, začala som sa báť, že ak sa mi niečo stane, už mu to nikdy nevysvetlím. Tak som mu ich jedného dňa poslala na účet s poznámkou pri platbe: Milujem ťa! Manžela to dojalo aj nahnevalo. Hneval sa, prečo som si peniaze neužila. Odvtedy už máme všetko spoločné. 

Inak, aj to auto mám drahé, ako povedal premiér, ako „fiflena“. Má už síce 10 rokov, lebo autá mením až keď sa rozpadnú. Nemám veľké a drahé auto, aby som sa ukazovala. Môj manžel by mi totiž nikdy nedovolil, aby som jazdila na takom, ako má Pavlínka. Bojí sa totiž o bezpečnosť mňa aj rodiny. Dostala som ho k narodeninám aj s poctivo zaplatenou DPH. Dnes ho mám na živnosti a poctivo odlišujem súkromné jazdy. Takže, ak to vidí premiér tak, že podľa seba súdim teba, pri tých jeho peniazoch je to dosť od neho egoistické, nechať Pavlínku aj s deťmi jazdiť na aute, ktoré nepatrí v testoch medzi najbezpečnejšie. Môj manžel by mi to nikdy nedovolil! On je jednoducho chlap.

Vlastne som šťastná žena. Doma mám manžela, na ktorého je už dlhé roky absolútne spoľahnutie a viem, že ma miluje. A nepotrebuje to dokazovať ako „frajer“ zrušením bezpodielového vlastníctva manželov. Mňa by to urazilo. Nikdy v živote by som s tým nesúhlasila, nikdy! Som predsa zodpovedná, rovnako, akoby som nikdy netúžila po „rýchlom a vysokom zárobku“ v nejakej Arca. Ak mám teda, slovami premiéra, podľa seba súdiť teba, to môže urobiť len nejaká naivná, nezodpovedná „fiflena“, ktorá nikdy žiadne peniaze poriadne nezarobila.

Tak ako, pán premiér? Podľa seba súdim teba? Chúďa Pavlínka… Takže, ak vás mám súdiť podľa seba, tak vlastne neviem, čo si mám o vás dvoch a vašom manželstve myslieť. Radšej to nechám na toho vášho Boha. A vy to zasa nechajte na toho môjho. Ten môj sa volá „Skoro Dokonalý“ a je to chlap na pravom mieste.

P.S. Inak, čo s tou Počiatkovou vilou na Francúzskej riviére, na ktorú ste tesne pred voľbami lepili, že je majetkom štátu SR, pán premiér? Už nič?

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)