Podnikajte férovo a chráňte zdravie zamestnancov

Dalito.sk/ilustračné foto: Shutterstock.com - winnievinzence
PR -

Viaceré podnikateľské subjekty v dôsledku pandémie museli hľadať spôsoby, ako šetriť finančné prostriedky. Zamestnanci mali menej práce, čo sa mohlo odzrkadliť aj napriek opatreniam proti prepúšťaniu na výplate.

Ak chce ale podnikateľ podnikať férovo, mal by urobiť všetko pre ochranu zdravia zamestnancov.

Ochrana dýchacích ciest

V súčasnosti, kedy sa pandémia opäť vracia v plnej sile, by ste mali zamestnancom poskytnúť  najkvalitnejšie respirátory KN 95. Sú to najpredávanejšie respirátory, nakoľko chránia zdravie zamestnancov pred vírusom COVID-19.

Ochrana dýchacích ciest je veľmi dôležitá aj pri práci s chemikáliami, či v prašnom prostredí. Keďže ale máme problém aj s koronavírusom, zamestnávatelia by mali poskytnúť zamestnancom nové respirátory KN 95.

Bezpečná manipulácia s vysokozdvižnými vozíkmi

V každej firme sa nachádzajú vysokozdvižné vozíky. Manipulácia s nimi nie je zložitá, avšak je potrebné absolvovať školenie a získať certifikát, ktorý vám umožní pracovať s touto dôležitou súčasťou skladov a výrobných hál.

Ak ale podnikáte a chcete podnikať férovo, okrem ochrany dýchacích ciest by ste mali myslieť na zabezpečenie bezpečnej manipulácie s vysokozdvižnými vozíkmi. Na vysokozdvižných vozíkoch by sa mali používať dobré prídavné zariadenia, ktoré dokážu udržať aj ťažšie predmety – materiál, tovar.

Ostatné ochranné pracovné pomôcky

Ochrana zdravia by mala byť prioritou férového podnikania. Okrem ochrany dýchacích ciest by mali zamestnávatelia myslieť aj na ostatné ochranné pracovné pomôcky ako napríklad ochranné prilby, ochranné okuliare, či trebárs aj na pracovné odevy a pracovné rukavice. Už pri zakladaní s.r.o. by mal podnikateľ vyberať tie najlepšie a hlavne najdôležitejšie ochranné pracovné pomôcky. Zdravie je len jedno a treba si ho chrániť.