PR články

Pokazené auto na dovolenke vyrieši cestovné poistenie

Pokazené auto na dovolenke nemusí byť taký veľký problém, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Aj s takýmito komplikáciami vám totižto môže pomôcť cestovné poistenie. A navyše vás to nebude stáť ani cent.

Cestovné poistenie môže chrániť aj vaše auto

Približne 44 % Slovákov sa na dovolenku do zahraničia vyberie vlastným autom. Ak príde k poruche vozidla, potrebnú pomoc vám môže poskytnúť asistenčná služba v rámci vášho povinného zmluvného poistenia.

Rozsah pomoci z PZP je síce menší, ale väčšie krytie si môžete pripoistiť. Komplexnú ochranu vášho vozidla vám zabezpečí havarijné poistenie, ktoré je však nákladnejšie a neoplatí sa pre všetky vozidlá. Takáto poistná ochrana sa síce postará o vaše auto, nepostará sa však o vás. Porucha vozidla na ceste do zahraničia je často spojená s hľadaním náhradného ubytovania alebo zabezpečením alternatívneho dopravného prostriedku či využitie služieb iného dopravcu.

Takéto náklady však stále môžu byť kryté z vášho poistenia. Reč je o cestovnom poistení, z ktorého bude krytá nie len oprava vozidla, ale aj vaše náhradné ubytovanie či náklady na dopravu.

Poistenie technickej pomoci poskytuje 5 poisťovní, pričom každá má individuálne nastavené limity a výluky. Pred uzatvorením poistenia si preto dôkladne preverte, na aké služby a v akom rozsahu máte v prípade poruchy vášho vozidla nárok.

Vaše auto sa pokazilo. Čo teraz?

Porucha vozidla v zahraničí je stresujúca situácia pre každého dovolenkára. To však neznamená, že ju nemôžete zvládnuť v pokoji a bez toho, aby ste si vyrobili ďalšie zbytočné náklady. Ak si nie ste istý, čo robiť, keď sa vaše vozidlo pokazí, nezúfajte. Stačí sa riadiť jednoduchými pravidlami:

·        bezprostredne po zistení poruchy kontaktuje asistenčnú službu vašej poisťovne a postupujte podľa jej pokynov

·        pri dopravnej nehode alebo v prípade krádeže vozidla, privolajte políciu a spíšte policajnú správu

·        ak náklady na odtiahnutie, opravu, cestovanie alebo ubytovanie platíte v hotovosti, všetky doklady a originály účtov si starostlivo uschovajte

·        ak vaše auto bolo opravené v autoservise, potvrdenie, účet z toho autoservisu a tiež rozpis vykonaných prác si taktiež uschovajte

·        v prípade, že ste využili aj miestnu hromadnú dopravu, všetky cestovné lístky si taktiež odložte

·        ak ste využili aj ubytovacie služby, odložte si aj účet za hotel

Všetky doklady spojené s riešením poruchy vášho vozidla si starostlivo uschovajte a po návrate na Slovensko bez zbytočného odkladu nahláste poistnú udalosť poisťovni, u ktorej máte uzatvorené cestovné poistenie. Tiež doložte aj všetky potrebné dokumenty, účty a tlačivo Ohlásenie o poistnej udalosti. Po skončení šetrenia poistnej udalosti vám tieto účty budú preplatené.

Oplatí sa poistenie zodpovednosti za škodu pri ceste do zahraničia?Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *