Pokovič: Reakcia na Cígera

Dalito.sk/Zdeno Cíger, bývalý hokejový reprezentant a tréner reprezentácie SR/foto: Dalito.sk
DALITO -

Redakcia DALITO uverejňuje reakciu Ľubomíra Pokoviča, HK RUŽINOV´99 Bratislava, a.s.  v plnom znení.

Reagujem len na časti vyjadrení Zdena Cígera, ktoré sa týkajú mojej osoby alebo nášho klubu HK Ružinov.

Tvrdenie Zdena Cígera, že predstavitelia HK Ružinov ovplyvnili rozdeľovanie ľadov v Ružinove v jeho neprospech je úplný nezmysel.

Normálne  uvažujúcemu človeku stačí len pozrieť na rozpis ľadu počas sezóny v Ružinove a musí mu byť jasné, že tímy HK trénujú aj skoro ráno o 6.00 aj príliš skoro poobede o 14.00, keď deti majú problém zúčastňovať sa tréningov.

Okrem toho sme pravidelne prichádzali o dobré tréningové časy kvôli stretnutiam 1. ligy. Jednoducho sme sa museli prispôsobiť a nemohli si vyberať.

Racionálne uvažujúcemu človeku musí byť jasné, že ak si sami nedokážeme vybrať najlepšie časy tréningov, tým menej vieme ovplyvniť tréningové časy iných subjektov. A ani si to nenárokujeme.

Zdeno Cíger si myslí, že sa môže vyjadrovať verejne o niečom len na základe svojich domnienok a urážať a osočovať. Už si znepriatelil veľa ľudí z hokejového prostredia.

Nášho klubu sa týka aj zmienka o finále 1. ligy dorastu. Lebo súperom Trnavy, kde je trénerom Zdeno Cíger, je HK Ružinov.

Práve Trnava si pred koncom prestupového termínu -31.januára- zobrala do tímu hráčov z extraligovej Skalice. Medzi nimi aj brankára jednotku a útočníka, ktorý v čase prestupu bol lídrom Skalice v kanadskom bodovaní.

Adriana Hosťovecká: „Z hokeja sa stal len obchod s bielym mäsom.“

Líder extraligovej Skalice teda bude hrať namiesto 20 extraligových zápasov prvoligové zápasy. To je neférové nie iba voči súperom v play-off  , ale predovšetkým je to medveďou službou voči tomu sedemnásťročnému chlapcovi. Veď takto zamedzujú osobnému rastu mladého hokejistu. Je jedno ako si  tento krok ospravedlnia. Je to medveďou službou aj voči slovenskému hokeju.

Jednou vecou je hlásať heslá o výchove hráčov a druhou lanáriť lídra z vyššej súťaže do nižšej len kvôli svojmu osobnému úspechu. Akú hodnotu má takýto „úspech“?

Ľubomír Pokovič

Zdeno Cíger: „Nech si každý jeden zlatý chlapec vyhodnotí, čo reálne pre hokej za tri roky urobil.”