Stĺpčeky

Politikov, ktorí dnes Covid zákony vymýšľajú to musí bolieť. Alebo ešte len bude

Možno už čoskoro zakážu na Slovensku rozmýšľať, tak ešte veľmi rýchlo rozmýšľam. Možno slovenská vláda zakáže sa aj pýtať, tak sa ešte veľmi rýchlo pýtam.

Ak sa novinár (TV Markíza) v súvislosti s Covid-19 ešte včera spýtal na zdravotný stav niektorého z Covid poslancov, tak vám bývalý novinár Gábor Grendel, dnes už poslanec NR SR z 15. miesta kandidátky OĽaNO (NOVA) reagoval, že ide o citlivú informáciu, ktorá podlieha ochrane súkromia a osobných údajov a tak nemusia na takú otázku reagovať: „Aj v prípade verejných činiteľov platí lekárske tajomstvo.“ Lebo aj on pred časom odmietol zverejniť informácie o svojom pozitívnom Covid teste a zdravotnom stave.

Vedenie NR SR/foto: kancelária NR SR

No a potom vám v tom istom spravodajstve toho istého dňa hovorkyňa koaličného ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová , ktorú vedie politická strana OĽaNO oznámi, že ak sa nezúčastníte na celoplošnom testovaní, lebo aj nemusíte a niekto vás, napríklad pri vstupe do predajne, teda aj predavačka vyzve, aby ste sa legitimovali certifikátom, ktorý nemáte lebo ste napríklad skupina, ktorá sa nemusí ísť dať otestovať, musíte sa preukázať lekárskou správou.


Niečo mi tu nesedí, ale že šialene nesedí. Jedine, že na Slovensku už platí naozaj iba zákon džungle a prežije len najsilnejší. A zákony v ňom určuje už iba kráľ džungle alebo sultán podľa toho, ako im vyhovujú. Politikov, ktorí dnes Covid zákony vymýšľajú to musí veľmi bolieť. Alebo ešte len bude…

(Ak vás tento článok zaujal, redakcii Dalito.sk môžete darovať kávu)


Komentáre (0)

Vaša reakcia

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *