Pomaly skladáte plány na leto? More musí byť a čo mimo toho?

Dalito.sk/ilustračné foto: Alena Ozerova / Shutterstock.com
PR -

Aj keď sa poriadne ešte „nerozbehla“ ani jar, množstvo z vás už určite poškuľuje v kalendári po letných mesiacoch a rozmýšľa, ako stráviť leto. Pre množstvo ľudí je „highlightom“ každého leta dovolenka pri mori.

Chodievate k moru do tej istej destinácie alebo každý rok inam?

Niektorí majú svoju obľúbenú destináciu, kde chodia každoročne, takže žiadne veľké plánovanie a vyberanie dovolenky u nich nehrozí. Jediné rozhodovanie sa týka výberu vhodného dátumu, počas ktorého dovolenku absolvujú.

Tí, ktorí dovolenkové destinácie radi obmieňajú, už zrejme aj pomaly rozmýšľajú nad tohtoročnou destináciou. Dobrou voľbou môže byť dovolenka v Hurghade. Toto egyptské turistické centrum na pobreží Červeného mora očarí všetkých, ktorí hľadajú krásne pláže a aj vyznávačov vodných športových aktivít.

Spravte si výlet nielen k moru

Na každej dovolenke je najhoršie to, že raz skončí. A zvyčajne celkom rýchlo. A je jedno, či ste išli na týždeň, na dva, alebo nebodaj na dlhšie. Čo však robiť po zvyšok leta? Hádam nebudete už len pracovať?

Nejaký víkendový pobyt alebo menšie výlety treba uskutočniť, keď bude pekné počasie, pretože tak rýchlo ako teraz leto príde, tak aj odíde a teploty sa budú opäť znižovať. Nehovorme však už v apríli o jeseni a povedzme si radšej ako si prichádzajúce slnečné lúče čo najviac užiť.

Vlastnú terasu najviac oceníte práve počas teplých mesiacov

Výhodu majú tí, ktorí majú rodinný dom a terasu. Majú tak vždy miesto na užívanie si pekného počasia. Aj keď zatiaľ sa zo slnečných lúčov len tešíme, počas letných horúčav príde nejedna chvíľa, keď si povieme, že to slnko to už preháňa.

A práve na takéto okamihy sú ako stvorené špičkové markízy. Ak bude súčasťou vašej terasy aj markíza, získate účinnú ochranu pred slnkom a v prípade vhodnej látky aj pred jemným dažďom. V stiahnutom stave sú naviac markízy prakticky neviditeľné, takže ak si dávate záležať na vzhľade svojho domu, vyhovejú vám aj po tejto stránke.

Zábava pre všetkých

Pod markízou si tak budete môcť užívať vašu terasu aj keď budú slnečné lúče skutočne silné. Posedenia s rodinou alebo priateľmi tak budú môcť začať skôr a nebudete musieť čakať na to, kedy slnko aspoň trochu ustúpi.

A ako počas takýchto posedení zabaviť deti? Keď už príde to letné počasie, len ťažko by ste hľadali deťom lepšiu zábavku ako detské bazény. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach, tak si môžete vybrať podľa veku vašich detí, aby mali nielen dobrú, ale aj bezpečnú zábavu.